Sanayi esnafının yol çilesi bitmiyor!

Yatağan Küçük Sanayi Sitesi esnafları, zaten bozuk olan yollarının “3 günde bitecek” denilerek daha da bozulmasına tepki gösteriyor. Sanayi Sitesinin kooperatif başkanı, bozulan yolların sanayi esnafını mağdur ettiğini ileri sürdü.

BURAK ALPER KUŞ
Sanayi esnafının yol çilesi bitmiyor!

Yatağan Küçük Sanayi Sitesi’nin içerisinden geçecek olan TOKİ Konutlarının yolu için çalışma başlatıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından ağustos ayının son günü başlatılan çalışmaların 3 gün içerisinde bitirileceği söylense de çalışma 18 gündür sürüyor. Çalışma sırasında yaklaşık 2 hafta boyunca site içerisinde yolun bir kısmı trafiğe kapatılırken, esnafların şikayetlerini iletmesi üzerine geçici süreyle stabilize yol trafiğe açıldı.

TOKİ Konutlarına giden yolun yaklaşık 500 metrelik kısmının site içerisinden geçtiğini belirten Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Kırık, neredeyse üç haftadır çalışmaların bitmemesine isyan etti.

Kırık, uzun zamandır site içerisindeki yolun bozukluğundan dolayı şikayetçi olduklarını, bu da yetmezmiş gibi TOKİ Konutlarına giden yolun yapımı için yolları daha da bozulduğu ve 18 günde bitirilemediğini belirterek, “31 Ağustos Cuma günü büyükşehir belediyeden gelen ekip, 3 gün içerisinde çalışmanın biteceğini bildirdi. İki gün sonra pazar günü yaptıkları çalışmanın ardından çalışmalar durdu. Çalışmanın yapıldı yer trafiğe kapatıldığı için güzergah üzerindeki esnaflarımız mağdur oldu. Yaklaşık 2 hafta boyunca yolun kapalı olması nedeniyle esnaflarımız mağdur oldu. İş tabela vergisine geldiğinde sanayimizin yolunu aşındıran belediye, sıra hizmete geldiğinde sanayinin yolunu unutuyor” diye konuştu.

Sanayi esnafının umursanmadığını iddia eden Kırık, “İktidar partisinin milletvekili ve il başkanı, sanayimizi ziyareti sırasında sanayi içerisindeki yolların sağlıklaştırılacağını söyledi. Fakat onda da bir gelişme yaşanmadı. Kaymakam bey gerekli girişimlerde bulunuyor o yüzden kendisine teşekkür ediyoruz.  Biz sanayi esnafları olarak seçimden seçime hatırlanmak istemiyoruz” dedi.

Kırık, büyükşehir belediyesi tarafından yapılan yolun çalışmalarına başlamadan önce kendileriyle irtibat kurmadığını iddia ederek, TOKİ Konutlarına giden yolun sanayi sitesi içerisinden geçirilmesiyle sürücülerle sanayi esnafının karşı karşı gelebileceğini ileri sürdü.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68