“Sandık görevlendirmelerinin takipçisi olacağız”

Eğitim-Sen Muğla İl Başkanı Bilgi Taşkıran, Cumhurbaşkanı Seçimi için yapılan sandık görevlendirmelerinde sendikalarına ayrımcılık yapıldığını öne sürdü.

“Sandık görevlendirmelerinin takipçisi olacağız”
 Eğitim-Sen Yatağan İlçe Temsilciliği’ni ziyaret etmek üzere ilçeye gelen Eğitim-Sen Muğla İl Başkanı Bilgi Taşkıran, sendika üyelerinin sorunlarını dinledi.

Taşkıran, Yatağan ziyareti sırasında 10 Ağustos Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ile ilgili açıklamalarda da bulundu. Seçim için yapılan görevlendirmelerde sendikalarına ayrımcılık yapıldığını öne süren Taşkıran, sürecin doğru ilerlemediğini düşündüğünü ifade etti.

Yatağan genelindeki 20 okulda 90 üyelerinin olduğunu açıklayan Taşkıran, seçimlerde 90 üyenin sadece 7’sine görev verildiğini, daha önceki seçimlerde de buna benzer örnekler yaşandığını öne sürdü.

Yatağan Demeç Gazetesi’ni ziyareti sırasında, “Seçim görevlendirmelerini yapanlara doğrudan söyleyecek bir sözümüz yok ama sendikamızın tespiti, uzun süredir belli kimselere görev geldiği yönünde” şeklinde konuşan Taşkıran, açıklamalarına “Bu gerçektir veya değildir bilemeyiz ama genel olarak böyle bir durum var. Yatağan’da sendika üyelerimizin bu yönde bir rahatsızlığı var” diyerek devam etti.

Taşkıran, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanı seçiminde 118 tane Yatağan’da, 28 tane de Kavaklıdere’de sandık kurularak görevlendirme yapılmış. Bizim tespitlerimize göre, Yatağan’daki toplam 280 kişilik görevlendirmede sendikamıza üye 7 kişiye görev verilmiş. İlçe Seçim Müdürlüğü’ne yaptığımız ziyarette, görevlendirmelerle ilgili hiçbir problemin olmadığı, görevlendirmelerin, kaymakamlıktan alınan devlet memurlarının listesi ile yapılan kura neticesinde belirlendiğini öğrendik. Genel olarak gerek siyasal iktidarın gerekse bürokrasinin dönem dönem rahatsızlıklar verdiği kesindir. Fakat bunun çözüleceği kanaatindeyiz. Bir hak gaspı varsa bunun arkasında durarak gereğini yaparız ve gidilecek her yere gider görüşmelerimizi yaparız. Bu konuda Eğitim-Sen üyelerinin gönlü rahat olsun. Önümüzdeki süreçte, görev kriterlerinize uyan üyelerimize görevlendirme verilmezse biz de gerekeni yapacağız. Bunun takipçisi olacağız.”

Taşkıran’a ziyaretleri sırasında Eğitim-Sen İlçe Temsilcisi Ali Akçay ve İlçe Özlük Hukuk Sekreteri Yunus Türkmen eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2014, 18:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
eğitimci
eğitimci - 7 yıl Önce

iyiki varsın eğitim-sen umarım bazı sendikalr ders çıkarır ....

SIRADAKİ HABER

banner68