Sandık görevlilerin ücretleri ödenmeye başlandı

Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde sandıklarda görev yapanların ücretlerinin PTT şubelerinden cuma gününden itibaren ödenmeye başlandığı açıklandı.

Sandık görevlilerin ücretleri ödenmeye başlandı
 Yatağan İlçe Seçim Müdürü Nedim Beyazıt, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandıklarda görev yapanların ücretlerinin PTT şubelerinden 12 Eylül Cuma gününden itibaren ödenmeye başlandığını bildirdi.

Seçimlerde, sandık başkanı, sandık memuru, bina sorumlusu, partili üye ve şoför olarak görev alanların yanı sıra muhtarlara yapılacak ödemelerin, YSK Başkanlığı’nın PTT ile yaptığı anlaşma gereği büyükşehir olan şehirlerde tüm şubelerinden yapılabileceğini açıkladı.

Yatağan İlçe Seçim Müdürlüğü’nün aynı zamanda Kavaklıdere ilçesinden de sorumlu olduğunu ifade eden Beyazıt, seçimlerde Yatağan’da görev alan 724 kişi için 81 bin 379 lira, Kavaklıdere’de ise 192 kişi için 23 bin 721 lira ödeneceğini bildirdi.

Ödemelerin 28 Kasım 2014 tarihine kadar süreceğini hatırlatan Beyazıt, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Ödemelerin süreli olması nedeniyle tüm alacaklıların belirtilen tarihe kadar paralarını alması gerekmektedir. O tarihe kadar çekilmeyen paralar, PTT Bank’tan alınarak Malmüdürlüğü’nün istenmeyen alacaklar hesabına yatırılacak ve bu nedenle alacaklılar paralarını alamayacak. Kavaklıdere’deki seçimlerde görev yapanlar da aynı şekilde PTT şubelerinden ücretlerini alabilir.”

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2014, 17:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşen gürhan
ayşen gürhan - 7 yıl Önce

müşaitlere ödeme yok sanıırm

necati yılmaz
necati yılmaz - 7 yıl Önce

sandık ücretini bir sebebten almayanların hakkını neden vermiyorlar süre varmış. milletin 1 kuruş borcunu 10 yıl sonra faiziyle almayı biliyorlar ama vermeye gelince süre bitti verilmez deniyor o ne ala memleket

SIRADAKİ HABER

banner68