banner80

“Santrali alan firma sendikalaşma ve örgütlenmeye karşı değil”

13-14 Aralık 2014 tarihlerinde yapılan genel kurul sonrası belirlenen Tes-İş Sendikası Genel Merkezi yeni yönetimi, Yatağan’a gelerek ziyaretlerde bulundu. Ziyaret sırasında konuşan yeni Başkan Mustafa Şahin, “Santrali alan firma sendikalaşma ve örgütlenmeye karşı değil, işçi arkadaşlarımızın kazanılmış haklarını koruyacağız” dedi.

“Santrali alan firma sendikalaşma ve örgütlenmeye karşı değil”
 13-14 Aralık 2014 tarihlerinde yapılan genel kurul ile belirlenen Tes-İş Sendikası Genel Merkez yönetimi Yatağan Şubesini ziyaret etti. Heyet, Genel Başkan Mustafa Şahin, yönetim kurulu üyeleri Feridun Yükselir, Ersin Akman, Sedat Çokal, İsmail Bingöl ve Metin Durdu’dan oluştu. Yatağan Şubesini ziyaret eden genel başkan ve yöneticiler şube yönetimi ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik ve şube yöneticilerinin yanı sıra Maden-İş Sendikası Şube Başkanı Süleyman Girgin ve şube yönetimi de hazır bulundu. Şube Başkanı Erçelik, ziyarete gelen genel başkan ve yönetim kurulu üyelerine, özelleştirme süreci boyunca vermiş oldukları destekler nedeni ile teşekkür etti.

Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi’ne yapılan ziyarette konuşan Genel Başkan Mustafa Şahin, “Uzun süren bir özelleştirme süreci geçirdik. Kazasız, belasız bir şekilde bu süreci tamamladık. Bundan sonraki amacımız çalışanların devamlılığını sağlamak ve onların kazanılmış haklarının korunmasıdır” şeklinde konuştu.

Genel merkezin girişimleri sonucunda 4-C’ye geçiş için başvurusu süresinin, 6 aydan 2 yıla çıkartıldığını kaydeden Şahin, şunları söyledi:

“Yatağan Termik Santrali’ni alan Elsan firması ile sendika olarak diyalogumuz var. Bu nedenle gerek üyelerimiz, gerekse üyemiz olmayan enerji ve maden işçileri rahat olsunlar. Santrali alan firma bünyesinde aynı zamanda Aydın, Muğla ve Denizli illerinin elektrik dağıtım firması AYDEM gibi çok önemli bir kuruluş var. Bugüne kadar firmanın işçi çıkardığı yönünde bir duyum almadık. Firmanın sendikalaşma ve örgütlenme ile bir sorunu yok. Bu nedenle çalışan arkadaşlarımızın içi rahat olsun. Özel sektörde kalmak istemeyen arkadaşlarımız için önlerinde daha çok uzun süreç var. Çalıştıkları süre içinde herkes birbirini daha iyi tanıyacaktır. İşçi arkadaşlarımızın işyerlerini düzenli olarak ziyaret ederek varsa bir sorun çözmek için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız.”

Genel Başkan Şahin ve beraberindekiler, Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi’ne gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kamil Kıspet, Yatağan Termik Enerji Santrali Genel Müdürü Nuri Şerifoğlu ile Kemerköy-Yeniköy Termik Santrali Genel Müdürü Abdullah Yılmaz ve santral işçileri ziyaret edildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2015, 18:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
madenci
madenci - 7 yıl Önce

işciler neyin iyi olduğunu biliyor sen merak etme

SIRADAKİ HABER

banner68