“satışa mı geliyoruz ne” demekten insan kendini alamıyor...

“satışa mı geliyoruz ne” demekten insan kendini alamıyor...

“satışa mı geliyoruz ne” demekten insan kendini alamıyor...

Önceki gün internet sitelerine sitelerine düşen bir haber sanıyorum hepimizin tüylerini diken diken etti. Neydi o haber? www.sonkale.org/ adlı internet haber sitelerinin yayımladığı “Başbakan'ı yakacak ses kayıtları yayınlandı” başlıklı haber.

 

Ülke gündemine bomba gibi düşen ancak bizleri ne kadar düşündürdüğünü benimde düşündüğüm haberde İmralı'yla yapılan pazarlık iddiası ve daha pek çok konudaki pazarlık konularının olduğu iddia ediliyor. İnsanın bu ses kayıtlarının doğru olduğuna inanası gelmiyor ancak gelin görün ki AK Partili Milletvekilimiz Åžamil Tayyar çıkıp, “bu İsrail'in komplosudur” diyiveriyor. Bir yerde ses kayıtlarının doğruluğunu teyit ediyor. Dedim ya insan içten içe “satışa mı geliyoruz” demekten kendini alamıyor.

 

O zaman askerlik süresi kısaltılsın mı uzasın mı, bedelli çıksın mı çıkmasın mı sorularına hiç gerek yok gibi. Bu işler nasıl olsa uzun zamandan bu yana masa başında karşılıklı konuşularak halledilmeye başlanmış. Peki o zamandan bu güne kaç şehit verildi, kaç vatan evladı toprağa düştü, kaç eve ateş düştü, kaç çocuk babasız kaldı, ve bundan sonra bu yaşananlara ne kadar daha tanıklık edeceğiz, masa başındakiler biliyordur sanırım ama, artık bu halk bu acıları duymak ve yaşamak istemiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68