Satranç şampiyonasına Yatağan damga vurdu

Türkiye Satranç Federasyonu Muğla İl Temsilciliği’nin düzenlediği Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nda, Yatağanlı sporcular ikisi altına olmak üzere toplam 6 madalya kazandı.

Satranç şampiyonasına Yatağan damga vurdu
 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğrenci Sarayı’nda düzenlenen Türkiye Satranç Federasyonu Muğla İl Temsilciliği’nin düzenlediği Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası sona erdi.

Şampiyonada ilk üçe giren sporcuların 23-29 Ocak 2016 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’na doğrudan gitmeye hak kazandığı şampiyonada, Yatağanlı satranççılar muhteşem bir başarıya imza attı ve kürsüyü kapattılar.

Şampiyonada, 8 yaş bayanlar kategorisinde, Kıbrıs İlkokulu öğrencileri Çağla Yiyen 2. ve Zeynep Koca 3. olurken, 10 yaş bayanlar kategorisinde Kıbrıs İlkokulu öğrencisi Ezra Mine Kavuran 1. oldu. 12 yaş bayanlar kategorisinde ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu öğrencileri Sıla Demirbaş 1., Yelda Yufkacı 2. ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Dilruba Diğde İnat 3. oldu ve kürsüyü kapattılar.

Yatağan’ı temsilen şampiyonaya katılan ve ilk üçe girmeyi başaran altı sporcu, Yatağan ve Muğla’yı Antalya’daki Türkiye şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı.

Yatağan Satranç İlçe Temsilcisi Kutlu Can, konuyla ilgili olarak muhabirimize yaptığı açıklamada, “Turnuvada oynayan tüm sporcularımızı tebrik eder, Antalya’da gerçekleştirilecek olan turnuvaya katılacak sporculara şimdiden başarılar dilerim. İlçemizde bu tür başarıları artırmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu tür sportif faaliyetlerdeki başarıların TEOG sınavlarında da değerlendirilip ek puanlar verileceğinden dolayı öğrencilerimizi satranç sporunda daha fazla görmek istiyoruz. Turnuvada emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Şampiyonanın ilk üçünde yer alan altı sporcudan üçünün eğitim gördüğü okul olan Kıbrıs İlkokulu’nun Müdürü Ömer Tini ise, öğrencilere sporu sevdirerek başarılar elde etmesinde büyük katkıları olan okul öğretmenlerinden İsmail Karaoğlan ile dereceye girerek okullarını ve Yatağan’ı temsil edecek olan öğrenci ve velilerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2015, 08:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95