Satranççılar Ödüllerini Aldılar

Yatağan Satranç İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen ve Soma Maden Faciası nedeni ile ödül töreni ertelenen 19 Mayıs Satranç Turnuvası ödül töreni dün Yatağan Belediye Toplantı Salonu’nda düzenlendi.

Satranççılar Ödüllerini Aldılar
 Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Yatağan İlçe Satranç Temsilciliği tarafından düzenlenen 19 Mayıs Satranç Turnuvası ödül töreni yapıldı. 19 Mayıs tarihinde yapılması plânlanan ancak Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciası nedeni ile ileri bir tarihe ertelen 19 Mayıs Satranç Turnuvası ödül töreni dün Yatağan Belediye Toplantı Salonu’nda yapıldı. Düzenlene ödül törenine Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Şeref Batur, Türkiye Satranç Federasyonu Yatağan İlçe Temsilcisi Kutlu Can, ödül alacak öğrencilerin öğretmen ve aileleri katıldılar. 19 Mayıs Satranç Turnuvasına Yatağan Merkez ve mahallelerinden kategoride 186 sporcu katılmıştı. Düzenlenen ödül töreninde dereceye giren 56 sporcuya ödülleri verildi.

Türkiye Satranç Federasyonu Yatağan İlçe Temsilcisi Kutlu Can ödül töreninde yaptığı konuşmada; “19 Mayıs günü düzenlenecek olan ödül törenimiz Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen acı olay nedeni ile bugüne ertelenmişti. Öncelikle turnuvanın düzenlenmesinde bizlerden her türlü desteğini esirgemeyen Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Yatağan Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Tören ödül alan öğrenciler ve protokol üyelerinin hep birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68