Savaş Alanı Gibi

Savaş Alanı Gibi

Savaş Alanı Gibi

TKİ Kurumu GELİ Müessesse Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıllarda istimlâk edildikten sonra boşaltılan Yeşilbağcılar Beldesi eski yerleşim alanındaki evler yıkılarak hafriyat çalışmalarına başlandı.

Bilindiği üzere belde halkı geçtiğimiz aylarda TOKİ ve Dağdibi'ndeki yeni yerleşim alanlarına taşınmıştı.

TKİ Kurumu GELİ Müessesse Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıllarda istimlâk edildikten sonra yeni yerleşim yerine taşınan Yeşilbağcılar Beldesi eski yerleşim alanında evler yıkılarak hafriyat çalışmalarına başlandı. GELİ Müessesse Müdürlüğüne ait iş makineleri eski beldenin güneyinde bulunan istimlâk alanı içindeki çok sayıda evi yıkarak kömür çıkarmak için hafriyat çalışmalarına devam ediyor.

Belde halkı geçtiğimiz aylarda TOKİ ve Dağdibi'n deki yeni yerleşim alanlarına taşınmıştı.  Beldeden boşalan 550'ye yakın evin yarıya yakını yıkılmış durumda.

GELİ Müessesse Müdürü Ercan Gebeş; “bilindiği üzere Müessesemiz, Yatağan Termik Santralına günde 18 bin ton kömür temin etmektedir. Özellikle yaz aylarında daha fazla çalışarak belirli stokları da hazırlamak zorundayız. Bu nedenle havzalarımız istimlâk alanı içinde olup da boşalan yerlerde hafriyat çalışmalarımız sürüyor, Yeşilbağcılar eski yerleşim alanında da bu kapsamda hafriyat çalışmaları devam ediyor önümüzdeki günlerde buradan kömür çıkarmaya başlayacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90