“Savaşsa, savaş”

Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy Termik Santrallerinin özelleştirme idaresine bağlanmasının ardından harekete geçen Enerji ve Maden işçileri süreçte izleyecekleri yol haritasını belirledi. Tes-İş Sendikası ve Maden-İş Sendikası Şube Başkanları yaptıkları açıklamada, fiili direnişe geçmeden meşru müdafaada kalacaklarını ve direnişlerini sonuna kadar sürdüreceklerini bildirerek seferberlik ilan ettiklerini duyurdular.

“Savaşsa, savaş”
 Yatağan Maden-İş ve Tes-İş Sendikası işyeri temsilcileri ile bir araya gelerek özelleştirme sürecinde izleyecekleri mücadele haritasını belirlemek üzere önceki gün bir araya gelerek eylem planı üzerinde görüş alışverişinde bulundular. Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi Toplantı Salonu’nda Türkiye Maden-İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanı Süleyman Girgin ve Tes-İş Sendikası Başkanı Fatih Erçelik başkanlığında toplanan enerji ve maden emekçilerinin temsilcileri ilk olarak bir aylık bir eylem planı üzerinde anlaşma sağladılar.

Tes-İş Başkanı Fatih Erçelik yaptığı açıklamada, “artık yollarda yürüme, açıklama yapma gibi eylemlerin zamanı bitti. Bundan sonra savaşsa, savaş. Bu süreci üretimden gelen gücümüzü kullanarak geri çevireceğiz. Ancak şunu bilsinler ki enerji ve maden işçileri fiili şiddete başvurmadan haklı mücadelesini sürdürmeye kararlıdır. Ama savaş isteyenlere karşıda mücadelesini sonuna kadar verir” diyerek özelleştirmeyi kesinlikle kabul etmeyeceklerine vurgu yaptı.

“Seferberlik ilan ediyoruz”

Öte yandan Maden-İş Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin ise, “bu günden itibaren seferberlik ilan ediyoruz. Kurumlarımız devletin malı değil, devlete zimmetlenmiş milletin malıdır. Bu süreci durdurmak için emek dostları ve halkımızın desteğini arkamıza alacağız. Bu süreçte enerji ve maden işçileri bir bütün olarak hareket edecektir ve pankartlarımızda tek olacaktır. Muğla Merkez, Yatağan ve Milas’ta özelleştirme karşıtı çalışmalarımıza başlıyoruz. Eğer bu süreçte ihale tarihini açıklarlarsa şimdiye kadar görülmemiş bir eylem biçimine geçeceğiz ve fiili şiddetten kesinlikle uzak durarak, meşru müdafaa hakkımızı kullanacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2013, 20:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 7 yıl Önce

şu ön saflarda oturan bir kaç kişi dikatimi çekiyor bu adamlar deği̇lmi̇ydi̇ akp ye oy veren ve hala akpde üyeli̇ği̇ olan şi̇mdi noldu si̇zler değilmiydiniz akp hükemetini savunan ? sizin gibi adamlara az bile aslında!

çarşı48
çarşı48 - 7 yıl Önce

ön taraftaki akp sempatizanları daha çok çalışsınlar.insan utanır orda oturmaya !!

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68