Sazlı-sözlü genel kurul

Yatağan Kültür ve Sanat Derneği Olağan Genel Kurulu, sazlı-sözlü ve türküler eşliğinde gerçekleştirildi.

Sazlı-sözlü genel kurul
 3 yılda bir yapılan Yatağan Kültür ve Sanat Derneği’nin Olağan Genel Kurulu, dernek binasında düzenlendi. Halk Ozanı Âşık Abbas Balcı ve Halk Sanatçısı İbrahim Ethem Yağcı’nın katılımıyla gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul, dernek üyelerinin çaldığı müzik enstrümanları ve söylenen türküler eşliğinde yapıldı.

Divan Başkanlığı’nın Mehmet Kesmen’in yaptığı ve gizli oy – açık sayım şeklinde düzenlenen seçime, tek listeyle gidilirken oy sayımı işlemleri sonucunda, yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Ali Akalp, Halilibrahim Soymen, Erdal Soymen, Seher Zeybek ve Derya Özen. Yönetim Kurulu’nun yedek üyeleri ise şu isimlerden oluştu; Necla Göktaş, Savaş Kayabaşı, Mehmet Dönmez, Mehmet Sadi Kırıkoğlu, Mecit Ziypak.

Denetim Kurulu şu isimlerden oluştu; İbrahim Ethem Yağcı, Abbas Balcı, Naciye Kesmen, yedek üyeler ise; Ayşe Devecioğlu, Erdem Arslan ve Ferhat Gereme isimlerinden oluştu.

Olağan Genel Kurulu’nun ardından toplanan yeni Yönetim Kurulu, görev dağılımını gerçekleştirirken, dernek başkanlığına Ali Akalp getirildi. Halilibrahim Soymen İkinci Başkanlığa seçilirken, Erdal Soyman Genel Saymanlığa, Seher Zeybek Genel Sekreterliğe, Derya Özen Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Olağan Genel Kurul ile birlikte güven tazeleyen Ali Akalp, yeni dönemde de etkinliklere devam edeceklerinin müjdesini verdi. Akalp, yaptığı açıklamada, “Gerekli ziyaretler ve müracaatların ardından, pazartesi ve perşembe günlerinin akşamında Türk Halk Müziği, salı ve cuma günlerinin akşamında da Türk Sanat Müziği geceleri düzenlemeyi amaçlıyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş türkülerimizi yeniden halkımızın beğenisine sunacağız. Hiçbir koşul olmaksızın halkımız etkinliklerimize katılabilir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68