SBS ve LYS Öğrencilerine Rehberlik Hizmeti

Muğla'da eğitim veren Teknoloji ve Kültür Koleji'nin yarın Yatağan Belediyesi işbirliğiyle Belediye önünde SBS ve LYS öğrencilerine yönelik rehberlik hizmeti vereceği öğrenildi.

SBS ve LYS Öğrencilerine Rehberlik Hizmeti
 SBS ve LYS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrenciler arasında tercih telaşının başlaması özel kolej ve dershaneleri de harekete geçirdi.

Muğla'da hizmet veren Teknoloji ve Kültür Koleji de tercih heyecanı yaşayan Yatağanlı öğrencilere yönelik yarın Belediye önünde rehberlik hizmeti sunmaya hazırlanırken, rehber öğretmenlerden Murat Demirci; “Bilindiği üzere milyonlarca öğrencinin geleceğini yakından ilgilendiren SBS ve LYS sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla beraber sıra tercihlere geldi. Bu süreç öğrencilerimiz için olduğu kadar öğrenci velilerimiz için de çok önemli. Çünkü her iki alanda da tercih yapacak olan öğrencilerimiz hayatlarına bu tercihlerle yön verecekler. Bu süreçte öğrencilerimizin bireysel becerileri, yatkınlıkları, istekleri gibi etkenler çok önemli. Ancak, tercihler sırasında uzman tavsiyesinin şart olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle Teknoloji ve Kültür Koleji olarak Yatağan Belediyesi'nden konu hakkında yardım istedik. Belediye işbirliğiyle yarın saat 10:00 ile 18:00 arasında bütün öğrencilerimiz Belediye önüne gelerek tercih konusunda yardım alabilirler” dedi.

Konu hakkında Belediye'den yapılan açıklamada ise; “SBS ve LYS sınavlarına giren öğrencilere rehberlik hizmeti amacıyla söz konusu kolejden talep geldi. Yatağan Belediyesi olarak talebi olumlu karşıladık.

Bu gibi faydalı hizmetlere ön ayak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” denildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2013, 19:39
YORUM EKLE