Seçim 3 gün kala hazırlıklar tamamlanıyor

10 Ağustos Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi öncesinde, seçimde görev alacak görevlilere eğitimleri verildi. Eğitimin ardından oy pusulalarının bulunduğu çuvallar sandık görevlilerine teslim edildi.

Seçim 3 gün kala hazırlıklar tamamlanıyor
 Yatağan ilçesinde, pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde görevli olan sandık başkan ve görevlilerine yönelik 280 kişiye eğitim programı düzenlendi.

Yatağan İlçe Seçim Kurulu tarafından yürütülen eğitim, Yatağan ilçe merkezinde ve mahallelerinde görev alacak 118 sandık başkanı, 118 sandık memuru, 34 şoför ve 10 bin sorumlusu için düzenlendi. İlçe Seçim Kurulu Başkanı ve Asliye Hukuk Hakimi Gamzegül Çağlar ve İlçe Seçim Müdürü Nedim Beyazıt nezaretinde gerçekleştirilen eğitim, GELİ Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi.

Eğitimde, seçimde görev alacak olan sandık başkanı ve görevlilerinin seçim öncesi, seçim sırasında ve seçimden sonra sayım aşaması ile oyların teslimi kapsamında neler yapacaklarının uygulamalı bir şekilde anlatıldı.

İlçe Seçim Kurulu Başkanı Beyazıt, seçimlerle kullanılacak oy pusulaları ve diğer malzemelerin bulunduğu çuvalların eğitimin ardından sandık görevlilerine teslim edileceğini söyledi.

Seçim süresince her hangi bir aksilik yaşanmaması için tavsiyelerde bulunan Beyazıt, şöyle konuştu:

“Cumartesi günü saat 09.30 ile 17.00 arasında sandık görevlileri, görevlendirildikleri okullara giderek seçim ile ilgili tüm hazırlıkları tamamlayacak. Seçim günü ise görevlendirdiğimiz 34 araç ile birlikte tüm sandık görevlileri görev yerlerine ulaştırılacak. Sandık başında görev alacak herkesin oy verme işleminin başladığı saat olan 08.00’den bir saat önce görev yerlerinde olması gerekiyor. Yerel seçimlerde çok yoğun bir gün geçirdiğinizi biliyoruz. Bu seçim yerel seçim gibi olmayacaktır. Aday sayısının azlığı nedeniyle daha rahat bir seçim olacağını düşünüyoruz.”

Eğitimin ardından Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda, içerisinde oy pusulaları ve diğer malzemelerin bulunduğu çuvallar imza karşılığında sandık görevlilerine teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 20:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68