Seçmene sıcak hava darbesi!

Türkiye bugün 12. Cumhurbaşkanı'nı seçecek. İlk defa halkın oyları ile seçilecek olan Cumhurbaşkanı için Yatağanlılar bugün sandığa giderek oy kullanıyor.

Seçmene sıcak hava darbesi!
Cumhurbaşkanı seçiminde oy kullanacak 35 bin 149 seçmen, bugün saat 08.00 itibarıyla sandıklara oy vermek için gitmeye başladı. Oy verme işlemi saat 17.00’a kadar sürecek. Bu seçimde ilk defa oy pusulalarında adayların fotoğrafları yer alıyor.

Pusuladaki sıralamaya göre seçimde Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş ve Ekmeleddin İhsanoğlu yarışacak. Adaylardan biri ilk turda yüzde 51 oy alamazsa 15 gün sonra en çok oy alan 2 aday ikinci tura katılacak.

Seçim yasakları kapsamında, bu gece saat 24.00'e kadar, her ne suretle olursa olsun alkollü içki satılması, içkili yerlerde ve umumi mahallerde her çeşit alkollü içki verilmesi, içilmesi yasak.

Seçime ilgi az

İlk defa halkın oylarıyla belirlenecek olan cumhurbaşkanı için seçmenlerin sandıklara ilgi göstermediği gözlendi. Yerel ve genel seçimlere gösterilen rağbetin çok altında kalan ilginin sebebi ise, sıcak hava ve seçmenlerin büyük bir çoğunluğunun tatil için başka yerlerde bulunması olduğu şeklinde yorumlandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2014, 15:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
deniz
deniz - 7 yıl Önce

seçime ilgi sıcaktan dolayı değilde halkla bütünleşemeyen çatı partilerin adayını beğenmediklerinden dolayı sandığa gidişlerin düşük olmasının nedeni ekmeleddin beyin adaylığı olmasın.düşünelim

SIRADAKİ HABER

banner68