Şehir magandalarının belediyeye faturası: 6 bin lira

Yatağan’daki şehir magandalarının ilçe merkezindeki aydınlatma direklerindeki ampulleri kırmasının faturası Yatağan Belediyesi’ne kesildi. Yaklaşık 150 ampul ile ampul koruyucunun maliyeti, yaklaşık 6 bin lira olacağı tahmin ediliyor. Benzer olayın tekrar yaşanmaması için harekete geçen belediye, bölgeye güvenlik kamerası yerleştirme kararı aldı.

Şehir magandalarının belediyeye faturası: 6 bin lira
Yatağan’daki şehir magandaları, Akyol Mahallesi’ndeki Yatağan Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi’nden başlayıp Çamlık mevkiine kadar olan bölümde yer alan sokak aydınlatma direklerindeki ampulleri kırdı.

Yatağan Belediyesi ekipleri, bölgede yaptığı incelemede, direklerdeki 150 ampul ve ampul koruyucusunun kırıldığını tespit etti. Kısa süre içerisinde direklerdeki ampullerin yenileneceğini belirten yetkililer, şehir magandalarının belediyeye faturasının yaklaşık 6 bin lira olduğunu bildirdi.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan ve yaşanan olaya tepki gösteren Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Polis Merkezinden başlayıp, Kaya Köstepen Şehir Stadı, Kapalı Spor Salonu, METEM ve Çamlık mevkiindeki sokak aydınlatma direklerindeki ampullerin bazı sorumsuz vatandaşlar tarafından özellikle akşam saatlerinde kırıldığını öğrendiklerini belirtti.

Ampullerin kırılmasıyla birlikte oluşan faturanın ciddi bir rakam olduğunu kaydeden Işık, burada yapılacak olan yenileme çalışması için görevlendirilecek olan personellerin asıl işlerini yapmaktan alıkoyulacağını, bu nedenle diğer işlerde aksamalar yaşanabileceğini söyledi.

Işık, bölgedeki kırılan ampullerin yenilenmesinin ardından güzergah üzerinde değişik noktalara gece görüşlü plaka okuyan güvenlik kamerası koyulacağını belirterek, bundan sonra kamu malına zarar veren kişiler hakkında yasal işlem başlatacaklarını kaydetti.  

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68