Şehir stadının kullanım hakkı Yatağan Belediyesi’ne geçti

Yatağan Belediyesi ile Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü arasında yapılan protokolle, Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Yatağanspor’un da maçlarını oynadığı Kaya Köstepen Şehir Stadı’nın kullanım hakkı, 2 yıllığına Yatağan Belediyesi’ne geçti.

Şehir stadının kullanım hakkı Yatağan Belediyesi’ne geçti

Yatağan Belediyesi ile Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü arasında, Kaya Köstepen Şehir Stadı’nın kullanım hakkının 2 yıllığına Yatağan Belediyesi’ne geçmesiyle ilgili protokol, Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen törenle imzalandı.

Törene, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Yardımcısı İsmail Kaya, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ömer İlman ile Yatağan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Kamuran Adalı katıldı.

Törende konuşan Toksöz, “Kaya Köstepen Şehir Stadı’nın Yatağan Belediyesi’ne devri için Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüyle protokol imzaladık. Bu protokolle, stadımız 2 yıllık bir süreyle Yatağan Belediyesi’ne devrolmuş oldu.  Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele eden Yatağanspor’un maçlarını oynadığı stadın kullanım hakkının bizde olması gerektiğini düşündük. Sağ olsun, bakanlığımız da uygun gördü. Ben, Yatağan halkı adına Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Toksöz, “Stadın yeni yerine taşınması için çalışmalarımız devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanımızın bir imzası kaldı. Komisyonlardaki görüşler, bizim lehimize çıktı. İnşallah bu hafta imzalar atıldıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığıyla 1 aylık bir imar planı çalışması olacak. Onun akabinde ise inşallah Yatağan’a yakışır stadın ihale süreci başlamış olacak. İnşallah ilçemize yeni bir şehir stadı kazandıracağız” diye konuştu.

Toksöz, stadın taşınması durumunda mevcut stat yerinin kullanım amacıyla ilgili olarak ise, “Yeni stat için çalışmaları ince eleyip sık dokuyoruz. Bir aksilikle karşılaşmamak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. İhale ve yapım süreci biraz zaman almasının yanı sıra bir takım aksaklıklar olabiliyor. Önümüzde yaklaşık 1,5 yıllık bir sürecin olduğunu düşünüyoruz. Bu sürecin ardından stadı yeni yerine taşıyabilirsek, mevcut stadın olduğu yere pazarı taşımayı hedefimiz hala mevcut. Uzun bir süre alacak projeyle ilgili olarak vatandaşlarımızı şimdiden şartlandırmaya da gerek duymuyoruz. İnşallah stadı yaptıktan sonra uygun değerlendirmeyi yapacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68