Şehiriçine özel otomobil, Bajaj Qute Yatağan’da

Dünyanın en büyük üç tekerlekli taşıt üreticisi Bajaj Auto, kompakt özellikleriyle ön plana çıkan quadricycle olarak tanımlanan modeli Qute'u Yatağan’da da satışa sundu.

Şehiriçine özel otomobil, Bajaj Qute Yatağan’da
 16 bin 800 TL'lik anahtar teslim fiyatıyla Bajaj markasının Türkiye'de temsilcisi olan Kuralkan Holding tarafından Türkiye pazarına sunulan Bajaj Qute,  Hindistan'da üretilen ilk ve tek quadricycle (motosiklet motorlu 4 tekerlekli araç) segmentindeki araç olup Avrupa Birliği'nin dört tekerlekli motosiklet kategorisinde yer alıyor ve B sınıf otomobil ehliyetiyle kullanılabiliyor. Bajaj’nın Yatağan’daki temsilcisi Akbaş Ticaret ise, Qute’ye gösterilen ilgiden memnun.

Kullanımı çok kolay olan Qute, kompakt yapısı, hafifliği ve 66 gm/km ile üretilen 4 tekerlekli araçlar arasında en düşük karbon emisyonu değerlerinden birine sahip olmasıyla da çevre dostu bir mobilite çözümü olarak ön plana çıkıyor. Himalayalardan çöllere kadar farklı yol ve iklim koşullarında toplam 3.2 milyon kilometre test edilen Bajaj Qute için Bajaj'ın patentli DTSi motor teknolojisi kullanılıyor.

Yekpare şasiyle tam uyum sağlayan 5 ileri ve 1 geri vitesli şanzımanla kombine edilen 217 cc'lik, 13 HP gücündeki üç bujili motor, 19.6 Nm tork üretiyor. Ortalama bir otomobile göre yüzde 40 daha az karbon emisyonu ve yüzde 60 daha yüksek yakıt verimliği sunan Bajaj Qute, bir litre benzinle 36 kilometreye ulaşan menziliyle dikkat çekerken hızı saatte 70 kilometre ile sınırlı. Toplam 399 kg ağırlığındaki Bajaj Qute, bireysel taşıt versiyonunda 191 litrelik bagaj hacmine sahip. En dar alanlarda bile yüksek manevra kabiliyeti olan aracın 2.75 metre uzunluk, 1.31 metre genişlik ve 1.65 metre yükseklik ölçülerine ek olarak dönüş yarıçapı da sadece 3.5 metre.

Dünyada ilk kez Türkiye pazarına sunulan, bireysel ulaşım ve ticari amaçlı kullanıma yönelik olarak farklı konfigürasyonlarda üretilen Bajaj Qute, Kuralkan Holding'in Türkiye çapındaki yaygın satış ve servis ağı güvencesiyle yollara çıkıyor.

Qute’yi Yatağanlılarla buluşturan Akbaş Ticaret İşletmecisi İsmail Akbaş ise, Qute’ye gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını ve vatandaşların aracı incelemek için mağazalarına geldiğini söyledi. Akbaş, getirdikleri ilk aracın gelir gelmez satıldığını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68