Şehit Düşen Şenay Öğretmen, Yatağan’da anıldı

PKK'lı teröristlerce katledilen Şenay Aybüke Yalçın için Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı okullarda saygı duruşunda bulunularak dua okundu.

Şehit Düşen Şenay Öğretmen, Yatağan’da anıldı
 Batman'ın Kozluk ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca katledilen öğretmen Şenay Aybüke Yalçın için Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı okullarda tören düzenlendi.

Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü personelleri, hizmet binasının bahçesindeki Atatürk önünde bir araya geldi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kaan Kutlu tarafından şehit öğretmenin özgeçmişi okunurken, daha sonra Yalçın için saygı duruşunda bulunuldu ve Fatiha duası okundu.

Kutlu, burada yaptığı konuşmada, “Yalçın'ın acısı yüreğimizi dağlamaktadır. Ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine kasteden bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayan bu saldırılar karşısında geçmişte olduğu gibi bugün de hep birlikte teröre karşı tek vücut ve tek ses olarak dimdik duracağız. Bu ülkenin birlik beraberlik duyguları, hiçbir zaman çözülemeyecek kadar kökleşmiştir” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talimatıyla, ilçedeki tüm okullarda da benzer törenler düzenlendi. Bazı okullarda şehit öğretmen Yalçın’ın fotoğrafları asıldı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96