banner80

Şehit Engin Yalçın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenleri eTwinning Seminerinde

eTwinning faaliyeti 2021 yılı çalışma planı kapsamında 19-21 Kasım 2021 tarihlerinde ise Fransa’da Çok taraflı İrtibat Seminerleri düzenlendi.

Şehit Engin Yalçın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenleri eTwinning Seminerinde


 

19-21 Kasım 2021 tarihlerinde Fransa’nın Paris şehrinde “Misinformation about Climate Change” adlı eTwinning Çok Taraflı İrtibat seminerine 10 öğretmen 1 Ulusal Destek Servisi görevlisi olmak üzere toplamda 11 kişi katılım sağlamıştır. Fransız Ulusal Destek Servisi tarafından organize edilen seminerde Belçika, Fransa, Hırvatistan, Güney Kıbrıs, Polonya, Portekiz, İspanya ve Türkiye’den olmak üzere toplamda 60 öğretmen yer almıştır. eTwinning nedir? Twinspace kullanımı, Proje yürütme hakkında kısa bilgi ve örnek proje sunumlarından sonra katılımcıların bir araya gelmesine ve yeni projeler başlatmasına olanak verilmiştir.
Ayrıca seminerde, eğitimde işbirliği çerçevesini ortaya koyan “Avrupa Eğitim Alanı Kurulması ve sonraki döneme (2021-2030) yönelik Eğitim ve Öğretimde Avrupa İşbirliği Stratejik Çerçevesine Dair Konsey İlke Kararı” gereği önemi vurgulanan 5 stratejik öncelikten özellikle 3’ü Paris Çok Taraflı İrtibat Seminerinde gerçekleşmiştir. Bunlar:

• Hayat Boyu Öğrenme ve hareketliliği herkes için bir gerçekliğe dönüştürmek,
• Öğretmenlik mesleğinde yetkinlikleri ve motivasyonu artırmak,
• Yeşil ve dijital dönüşümü eğitim yoluyla desteklemek.
Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar “Bu seminere ülkemizi temsilen ilçemiz Şehit Engin Yalçın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdür yardımcısı ve İngilizce öğretmeni olan Sema YAYLAÇEŞME DİKEN katılmıştır. Yaptığı başarılı projeler ile ülkemizi ve ilçemizi gururla temsil eden öğretmenimize çok teşekkür ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.” Dedi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68