Şehit Güngör Çetinkaya İsmini Taşıyan Okulda Düzenlenen Törenle Anıldı

1994 yılında Hakkari Çukurca'da şehit düşen Şehit Jandarma Komando Er Güngör Çetinkaya şehadetinin 27. yılında kendi adını taşıyan Turgut Şehit Güngör Çetinkaya Ortaokulunda düzenlenen tören ile anıldı. Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jnd.Ast.Kd.Bş. Hacı Mehmet Akkoyun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları, şehidin ailesi ve yakınları, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Güngör Çetinkaya İsmini Taşıyan Okulda Düzenlenen Törenle Anıldı

Turgut Şehit Güngör Çetinkaya Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleşen tören Yatağan Turgut Şehit Güngör Çetinkaya Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirildi. İlçe protokolünün ve vatandaşların yoğun katılım gösterdiği tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından okunan Kuran tilaveti ile Şehit Güngör Çetinkaya ve tüm şehitler için dua edildi.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okulun Türkçe öğretmeni Ali Can yaptı. Can konuşmasında; “Kadim bir millet olarak tarih boyunca türlü mücadelelerin içine girdik. Bu mücadelelerde millet olmanın bilinciyle hareket ederek büyük zaferler kazandık. Mücadele ve inancı tam olan milletimiz kendisi için kutsal saydığı şehadet şerbetini içmekte asla tereddüt etmemiştir. Şehit olmayı kutsal bilip vatan sağolsun diyen milletimizin ferdi olan Güngör Çetinkaya 1994 yılında vatan hududunu savunurken şehit düşmüştür. Ruhu şad olsun! “ dedi. Konuşmanın ardından Şehidin yeğeni olan okulun 8. Sınıf öğrencisi Hüseyin Arda Yöntem Şehit Güngör Çetinkaya’nın hayatını anlatan bir konuşma yaptı. Tören öğrencilerin okuduğu şiirler ile sona erdi.

Düzenlenen törenin ardından Şehit Jandarma Er Güngör Çetinkaya ruhuna okul bahçesinde lokma dökülerek törene katılan vatandaşlara ikram edildi.

Tören sonunda Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ve ilçe protokolü, şehidin eşi Ayşe Çetinkaya, babasıyla aynı adı taşıyan kızı Güngör Çetinkaya, şehidin annesi Hadise Çetinkaya ve şehit yakınları ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet ettiler.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68