Şehit kardeşinin dileği gerçekleştirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile helikoptere binme isteği gerçekleştirilen şehit kız kardeşi Çiğdem Taşdemir’in mutluluğu gözlerinden okundu.

Şehit kardeşinin dileği gerçekleştirildi

Kahraman Şehit Astsubay Hakan Taşdemir’in kız kardeşi Çiğdem Taşdemir’in bir helikopteri yakından görerek içerisine binmek istediğini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu öğrendi. Şehit ailelerine, gazilere ve engelli bireylere olan yakınlığı ile bilinen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit kız kardeşinin isteğinin en kısa sürede yerine getirilmesi talimatını verdi. Bunun üzerine harekete geçen Muğla Emniyet Müdürlüğü görevlileri şehit kız kardeşini polis aracı ile Marmaris ilçesinde çalıştığı iş yerinden alarak, İçişleri Bakanlığı’nın talimatı ile Menteşe’de görevlendirilen polis helikopterin bulunduğu piste getirdiler. Burada helikopterin uçuş ekibi tarafından karşılanan Çiğdem Taşdemir’e helikopter hakkında çeşitli bilgiler verilirken, sorduğu sorular da tek tek cevaplandırıldı.

Muğla Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu tarafından özel olarak hazırlatılan ve üzerinde polis logosunun yanı sıra , '”Polis dostunuz, arkadaşınızdır” yazılı tişört İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tümer Yılmaz tarafından Çiğdem Taşdemir’e takdim edilerek bol bol hatıra fotoğrafları çektirildi.

Kızının dileğinin gerçekleştirilmesinden dolayı son derece mutlu olduğunu dile getiren şehit babası Haluk Taşdemir de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür ederek, şehit ailelerine büyük destek ve önem veren Bakan Soylu’nun gönüllerinde taht kurduğunu belirtti.

Şehit Astsubay Hakan Taşdemir, 2006 yılında Ankara Polatlı da askeri aracın devrilmesi sonucu şehitlik mertebesine ulaşmıştı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68