Şehit yakınları ve gaziler, Akyaka’yı gezdi

Yatağan Kaymakamlığı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla gazi ve şehit yakınları için tekne turu düzenledi.

Şehit yakınları ve gaziler, Akyaka’yı gezdi
 Yatağan Kaymakamlığı tarafından Akyaka’da düzenlenen tekne turuna, şehit yakınları, gaziler ve yakınları ile Kaymakam Gökay Özkan, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Kamil Kıspet, Emniyet Müdürü Ali Özher, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Müftü Şahabettin Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Yüksel ve Devlet Hastanesi Başhekimi Gürsel Topal’dan oluşan 66 kişilik bir grup katıldı.

Yatağan Kaymakamlığı tarafından ilk defa düzenlenen tekne turu hakkında gazetecilere açıklama yapan Kaymakam Özkan, “Bu etkinliği düzenleme maksadımız, şehit aileleri ile gazilerimizle kaynaşarak dayanışmayı artırmaktır. Bundan sonraki dönemlerde de buna benzer etkinlikler düzenlemeyi düşünüyoruz. Şehit ailelerimiz ile gazilerimizin her zaman yanındayız” ifadelerinde bulundu.

Düzenlenen etkinlik nedeniyle yetkililere teşekkür eden şehit yakınları ve gaziler ise kendileriyle yakından ilgilenilmesi nedeniyle mutlu olduklarını dile getirdiler.

Tekne turuna katılan grup, Azmak ve Gökova Körfezi’ndeki tekne turunun ardından orman kampı tesislerinde yemek yedikten sonra Yatağan’a döndü.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 20:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68