21 Haziran 2018 Perşembe

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Sendikacılardan Meksikalı depremzedelere destek mesajı

Türkiye Maden İşçileri Sendikası ile Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası’nın Yatağan şube başkanları, Yatağan Termik Santrali’nin özelleştirilmesine tepki gösterdikleri dönemde kendilerine destek veren Meksikalıları, 8,1 büyüklüğündeki depremin ardından unutmadı.

12 Eylül 2017 Salı 09:22
Bu haber 971 kez okundu
Sendikacılardan Meksikalı depremzedelere destek mesajı

 Meksika’nın güney açıklarında meydana gelen 8,1 büyüklüğündeki depremin ardından, Türkiye Maden İşçileri (Maden-İş) Sendikası Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan ile Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri (Tes-İş) Sendikası’nın Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, Yatağan Termik Santrali’nin özelleştirilmesine tepki gösterdikleri dönemde kendilerine destek veren Meksika Enerji İşçileri Sendikası ve Meksika Yeni İşçi Merkezi ile tüm Meksikalılara İspanyolca “Her zaman yanınızdayız” mesajı verdiler.

Maden-İş Sendikası Şube Başkanı İlhan, muhabirimize yaptığı açıklamada, özelleştirme karşıtı eylem yaptıkları dönemde, Meksika Enerji İşçileri Sendikası ve Meksika Yeni İşçi Merkezi üyelerinin kendilerine destek verdiğini ve Meksikalı işçilerin, üzerinde "Meksika Yeni İşçi Merkezi dayanışma halinde. Yatağan'ın özelleştirilmesine hayır" yazılı pankartı taşırken çekilmiş fotoğrafı gönderdiğini hatırlattı.

2014 yılında gönderdikleri mesajın ardından Meksikalılarla gönül bağı kurduklarını belirten İlhan, Meksika’daki depremi haber aldıklarında büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek, “Meksikalılar, uzaklıklarına rağmen 3 yıl önce bizimle aynı duyguyu yaşamıştı. Biz de aradan geçen zamana rağmen kendilerini unutmadık. Yaşamış oldukları büyük felaketin acısını paylaşıyor, kendilerine geçmiş olsun diyoruz” diye konuştu.

Tes-İş Şube Başkanı Erçelik ise, destek mesajını Meksika Enerji İşçileri Sendikası ve Meksika Yeni İşçi Merkezi’ne ulaştıracaklarını kaydederek, “Meksikalıların bize vermiş oldukları desteğin benim için yeri her zaman farklıdır. Biz de kendilerini unutmadığımızı göstermek istedik. İnşallah başka acı yaşamazlar” dedi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV