18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Sendikalardan “24 Temmuz” kutlaması

Maden-İş ve Tes-İş Sendikası Yatağan şubeleri, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutladı.

25 Temmuz 2017 Salı 08:53
Bu haber 589 kez okundu
Sendikalardan “24 Temmuz” kutlaması

 Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan, Yatağan Demeç Gazetesi’ni ziyaret ederek, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutladı. Başka bir programı olduğu için gelemeyen Tes-İş Şube Başkanı Fatih Erçelik’in de selamlarını ileten İlhan, basının önemine vurgu yaptı.

24 Temmuz 1908 tarihinde İkinci Meşrutiyet'in ilanıyla birlikte Türk basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz gününün 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlandığını belirten İlhan, fakat kendilerinin gazetecileri yılın sadece bir günü hatırlamadıklarını söyledi.

İlhan, Yatağan Demeç Gazetesi’nin Yatağan’da yaşayan vatandaşların haber alma özgürlüğünü elde etmesinde önemli bir misyona sahip olduğunu kaydederek, “"24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dediğimiz bugün, ülkemizde basın mensuplarının ne gibi zorluklarla haber yaptıklarını anlamamız açısından önemlidir. Demokrasimizin önemli unsurlarından olan basın, halkın haber alma ihtiyacını karşılaması açısından önemlidir. Halkın doğru haber alma noktasında, basın kuruluşlarımızın özgür, tarafsız ve objektif olarak görevlerini yerine getirmesinin, bir ülkenin demokratik gelişmelerine olanak sağlamaktadır” diye konuştu.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Yatağan Demeç Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ferit Topaloğlu ve muhabiri Burak Alper Kuş, İlhan ve Erçelik’e teşekkür etti.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV