Sendikalardan mesaj var: “Her şeye hazırlıklı olun”

Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinin özelleştirilmesine karşı eylemlerini sürdüren işçiler, pazartesi(bugün) gününden itibaren “Düzenli eylemler”e başlayacak.

Sendikalardan mesaj var: “Her şeye hazırlıklı olun”
 Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinin özelleştirilmesine karşı, santral önüne kurdukları direniş çadırıyla eylemlerini sürdüren Tes-İş ve Maden-İş sendikalarına üye, enerji ve maden işçileri, özelleştirme sürecinin sona yaklaşması nedeniyle eylemlerini artırma kararı aldı.

17 Kasım Pazartesi günü düzenlenecek olan yürüyüş eyleminin ardından santral ve kömür ocağının devrolacağı tarih olarak belirtilen 7 Aralık tarihine kadar belirli aralıklarla çeşitli eylemler düzenleneceğini ifade eden Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, eylemler sırasında iş bırakma eylemleri yapacaklarını açıkladı.

Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin ise, santralin üretimini etkilemeyecek şekilde eylemlerini gerçekleştireceklerini söyledi. 7 Aralık tarihine kadar, yürüyüş ve iş bırakma eylemlerinin haricinde ne tür eylemler yapılacağını şuan için planlamadıklarını kaydeden Girgin, “Her şeye hazırlıklı olun” mesajı verdi.

Yatağan’da 7 Aralık tarihine kadar sürecek olan eylemlerin, Kemerköy ve Yeniköy’de 17 Aralık’a kadar süreceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2014, 16:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muharrem
Muharrem - 7 yıl Önce

şer olanı da hayra çevir Yarab Rızkı veren Allah'a Hamd olsun dua ile çalışma hayatında Barış ve huzur ver Allah'ım

SIRADAKİ HABER

banner68