Serdaroğlu; “Festival amacına ulaştı”

Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinden 130 devenin katıldığı Yatağan Belediyesi 15. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali’nin sponsoru Mehmet Serhat Serdaroğlu, güreşlerin amacına ulaştığını belirtti.

Serdaroğlu; “Festival amacına ulaştı”
 Ege Bölgesi’nin en büyük deve güreşleri festivali arasında gösterilen Yatağan Belediyesi Deve Güreşleri Festivali, pazar günü Yatağan Orman Kavşak Sahası’nda yapıldı. 130 devenin güreştiği güreşleri yaklaşık 20 bin kişi izledi. Yatağan Meslek Yüksekokulu ve Yatağanspor yararına yapılan güreşlerin ana sponsorluğunu geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Yatağanlı işadamı Mehmet Serhat Serdaroğlu yaptı. Güreşlerin sponsoruna, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık tarafından plaket verilerek, verdiği destek nedeniyle teşekkür edildi.

İkince kez sponsoru olduğu Yatağan Belediyesi Geleneksel Deve Güreşleri hakkında açıklama yapan Mehmet Serhat Serdaroğlu, “İki yıldan bu yana Yatağan Belediyesi Geleneksel Deve Güreşlerine sponsorluk yapıyoruz. Vatandaşlarımız bir günlüğüne de olsa birlik içerisinde hoşça vakit geçiriyorlar. Bunda bir nebze de olsa katkımız olduğu için mutluyum” şeklinde konuştu.

Yatağan Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen deve güreşi festivalinin, katılımı en yüksek olan festivallerin başında yer aldığına vurgu yapan Serdaroğlu, “Gelenek ve göreneklerimizi, Yörük kültürünü yaşatarak Yatağan’ı tüm Türkiye’ye tanıtmak için elimizden geleni her zaman yapıyoruz. Ayrıca Yatağan Belediyesi Deve Güreşleri Festivali’nin düzenlenmesinde, bugünlere gelmesinde çok büyük emekleri olan fakat geçtiğimiz hafta Aydın’ın Germencik ilçesindeki güreşlerde rahatsızlanarak aramızdan ayrılan Kazım Zeybek’e de Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun” ifadelerinde bulundu.

Ayrıca güreşler sırasında, Yatağan Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta vefat eden Kazım Zeybek için lokma hayrı yapıldı.

Festivalin yapıldığı alanda deve sucuğu satışı yapan işletmelerin, Yatağan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Yatağan Belediyesi Zabıta Amirliği ekiplerince denetlendiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2015, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 7 yıl Önce

deve güreşi bir hayır kurumu değil. belediyenin bu organizasyonuna müteahhit bir iş adamı niye sponsor olur? belediye başkanı yatağana toki getirir mi? getirirse müteahhitlerden sponsor bulabilir mi? düşünelim.

SIRADAKİ HABER

banner68