Şeref’te anlamlı tiyatro gecesi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Muğla’nın ilk köy tiyatrosunun sahnelendiği Şeref Mahallesi’nde sahne aldı.

Şeref’te anlamlı tiyatro gecesi
 Muğla Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan ve altı ayrı skeçten oluşan “Beş Yıldızlı Rezalet” adlı tiyatro gösterisi, Çarşamba akşamı Şeref Mahallesi’nde sahnelendi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Ali İnan, Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz ve mahallelilerin izlediği tiyatro, büyük beğeni aldı.

Gösteri öncesinde konuşan Turizm, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Ali İnan, turizm, ticaret, sosyal ve kültürel yapı gibi pek çok alanda Türkiye’nin önde gelen kentleri arasında yer alan Muğla’nın, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen faaliyetlerin sürdüğünü kaydetti. İnan, “Muğla Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun sergilediği Beş Yıldızlı Rezalet oyununu hepinizin beğeneceğinden ve bu oyunda kendinize ait kesitler bulacağınızdan eminim” dedi.

Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz ise, Kültür ve Sanat TIR’ının Muğla’nın sosyal ve kültürel yaşamına büyük katkılar kazandırdığını ifade etti. “Beş Yıldızlı Rezalet” oyununun, 1963 yılında Muğla’daki ilk köy tiyatrosunun sahnelendiği Şeref’te sahnelenmesinin kendisi için ayrı bir önem taşıdığını söyleyen Oğuz, “Necati Özler ve arkadaşlarının büyük uğraşlar ve emekler vererek oluşturduğu ekiple, Muğla, Yatağan, Turgut, Bozüyük ve Mumcular’da sahneledikleri Ormancı ve Pusuda adlı oyunlar, bölgemiz kültürüne büyük katkı sağlamıştır. Muğla’nın ilk köy tiyatrosu olan Şeref Köy Tiyatrosu’nun ekibinde yer alan herkesi kutluyorum ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Cumhur Ay’ın yazdığı ve Ayhan İçöz’ün yönettiği gösterinin sonunda ise, Oğuz tarafından Turizm, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Ali İnan, tiyatro ekibine ve Şeref Köy Tiyatrosu ekibine teşekkür belgesi verildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2014, 20:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68