Sergi açılış kurdelesini vali ve yönetmen birlikte kesti

İşkur Muğla Müdürlüğü ve Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Yatağan ilçesinde düzenlenen takı tasarımı kursunun sona ermesi nedeniyle, kursiyerlerin yaptığı çalışmalar sergilendi. Takı tasarımı kursu sergisinin açılış kurdelesini, Muğla Valisi Amir Çiçek ve Muğlalı Yönetmen Yüksel Aksu kesti.

Sergi açılış kurdelesini vali ve yönetmen birlikte kesti
 İşkur Muğla Müdürlüğü ve Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi’nde düzenlenen takı tasarım kursunun tamamlanması nedeniyle, sertifika töreni yapılarak takı sergisi açıldı.

Bozüyük Kültür Evi bahçesinde düzenlenen etkinliğe, Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Yönetmen Yüksel Aksu, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İşkur İl Müdürü İlyas Sarıyerli, kurumlarının çalışma hayatı, iş sağlığı ve güvenliği, işçi ile işveren münasebetleri gibi çalışmaların yanında, istihdama da katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Sarıyerli, her yıl belirli bir sistem içerisinde, işgücü piyasası araştırması yaparak ortalama 2 bin işveren ile yüz yüze görüşüp taleplerini dinlediklerini belirterek, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yıldönümü olan 2023 vizyonu itibarıyla ilimizde, aktif işgücü faaliyetleri, nitelikli işgücü eğitimleri, mesleki eğitimler ve bunun sonucunda da, istihdam oluşturma faaliyetlerimizi yürütmekteyiz.” dedi.

Muğla Valisi Amir Çiçek, Bozüyük Mahallesi’nde çok sayıda dizi ve film çekiminin yapılması nedeniyle, mahallenin hem yurt içinde, hem de yurt dışında tanınır bir yer haline geldiğini aktardı.

Bozüyük’ün tarihi bir geçmişe sahip olduğunu kaydeden Çiçek, insanları kuru kuruya sevmediğini, insanlar için bir şey yapma çabasında olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Baktınız ki sizi anlayan bürokratlar var. Sizinle dertleşen, hasbihal eden yöneticiler var. O zaman dedik ki, buranın güzelliğini gelin bir şeyler yaparak düzeltelim. Bozüyük’ün denizi yok. Güneşi var ama plajı yok. Buraya turistik otel getiremeyiz. Ama buraya turizmin daha değişik bir halini getiririz dedik. Sağ olsun Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve bakanlarımız bizlere görev verirken, ‘gidin benim vatandaşımın gönlünde olun, onları memnun edin’ dediler. Biz onun için buraya geldik ve çalışıyoruz.”

Kursiyerler adına konuşan takı tasarımı kursiyeri Nezife Yener ise, kurs süresince neler yaptıklarını ve öğrendiklerini anlattı.

Konuşmaların ardından, Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü halk oyunları ekibi tarafından yöresel oyunlar sergilenirken, müdürlük bünyesinde açılan aşçılık kursuna katılan kursiyerler tarafından hazırlanan gözleme ve keşkek konuklara ikram edildi.

Takı tasarımı kursu sergisinin açılış kurdelesini, Muğla Valisi Amir Çiçek, , İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, Yönetmen Yüksel Aksu ve Bozüyüklü kadınlar kesti.

Vali Çiçek ve beraberindekiler, kursiyerlerin kurs boyunca yaptığı çalışmaların sergilendiği sergiyi inceleyerek, bilgiler aldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2016, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95