Sergi Öncesi Kalite Kontrol Yaptılar

Restorasyonu tamamlanan ve hizmete açıldığında dikiş nakış sergisi olarak da hizmet verecek olan Atatürk Kültür Evi'nde sergi açmaya hazırlanan Yatağan Belediyesi dikiş nakış kursu kursiyerleri dün evde incelemelerde bulundu. Kursiyerlere eşlik eden Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık Atatürk Kültür Merkezi'nin benzer organizasyonlara ev sahipliği yapacağını belirtti.

Sergi Öncesi Kalite Kontrol Yaptılar
 Yatağan Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kesilecek olan kurdeleyle halka açılmayı bekleyen Atatürk Kültür Evi, Kılıçdaroğlu'ndan önce Yatağan Belediyesi Dikiş Nakış Kursu kursiyerlerine ve eğiticilerine ev sahipliği yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açılışı gerçekleştireceği 27 Nisan tarihinden başlayarak 1 hafta boyunca Atatürk Kültür Merkezi'nde el işlerini sergileyeceklerini belirten Kurs Eğitmeni Gülsüm Babür; “Yatağan Belediyesi toplantı salonunda bir süredir devam eden Dikiş Nakış kursumuz sonucunda pek çok el işi eser ortaya çıktı. Bu eserleri Belediye Başkanımız Hasan Haşmet Işık'ın da tavsiyesiyle Atatürk Kültür Merkezi'nde sergilemeye karar verdik. Sergimiz açılışın yapılacağı tarih olan 27 Nisan günü başlayacak ve bir müddet halkımızın ziyaretine açık olacak. Yatağan kültürünün yaşatılmasında büyük etkisi olacağını düşündüğümüz Atatürk Kültür Evi'ni ilçemize kazandıran bütün yetkililere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuşurken, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık Atatürk Kültür Evi'nin benzer etkinliklere ev sahipliği yapacağını belirtti ve; “Bayanlarımızın yapmış olduğu el işi, göz nuru eserlerin sergilenmesi ve tanıtılması amacıyla Belediyemiz Atatürk Kültür Evi'nin açılışı ile sergi açılışını beraber yapacağız. Bilindiği üzere Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu 27 Nisan Cumartesi günü ilçemizi ziyaret edecek ve Atatürk Kültür Merkezi'nin açılışını gerçekleştirecek.

Yatağan kültürüne sahip çıkacak olan Atatürk Kültür Evi'ne bütün halkımızı davet ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2013, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER