Şerifoğlu: “Oraya demir perde çekemeyiz”

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’nın “Sosyal tesisler halka hizmet etmesin talebine”, Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. Genel Müdürü Nuri Şerifoğlu “Oraya demir perde çekemeyiz” şeklinde cevap verdi.

Şerifoğlu: “Oraya demir perde çekemeyiz”
 Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. Genel Müdürü Nuri Şerifoğlu ve Yardımcısı Yüksel Akın’ı makamında ziyaret ederek, taleplerinden oluşan bir dilekçeyi kendilerine sundu.

Talepler arasında en dikkat çekici konu ise, Yatağan Termik Santrali’nin özelleştirilmesinin arından faaliyetini durduran sosyal tesisler oldu. İlçe merkezindeki restoranlardan daha düşük fiyatlarla hizmet vermesi nedeniyle vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tesisin, özelleştirmenin ardından faaliyete geçip geçmeyeceğini soran Esnaf Odası Başkanı Kuzu, Şerifoğlu’ndan sosyal tesisin yakın bir zaman içerisinde tekrar faaliyete gireceği cevabını alınca, sosyal tesisin sadece personele hizmet vermesi talebinde bulundu. Şerifoğlu ise bu talebe olumsuz cevap vererek, “Oraya demir perde çekemeyiz” dedi.

Sosyal tesis ve santralin personel alımıyla ilgili olarak muhabirimize açıklamalarda bulunan Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. Genel Müdürü Nuri Şerifoğlu, sosyal tesislerin eskiden olduğu gibi faaliyetlerine devam edeceğini fakat bir takım düzenlemelerin yapılacağını kaydetti.

Kısa bir süre içerisinde sosyal tesislerin tekrar faaliyete gireceğini belirten Şerifoğlu, “Sosyal tesislerdeki eleman sayısını azaltarak ve maliyetlerini fiyata yansıtarak tesislerimiz tekrar hizmete girecek. Eski fiyatlarda hizmet vermemiz mümkün değil. Çünkü her gün oradan faydalanmak isteyen insanlarımız oluyor. Öyle olunca da tesislerimiz talebi kaldıramıyor ve bu durumda adaletsizlik oluyor. Bundan sonra personelimize ayrı tarife, diğer vatandaşlara ise ayrı tarife uygulamamız olacak ve diğer vatandaşlara uyguladığımız tarife, ilçedeki esnaflarımızla aynı fiyatlarda olacak” şeklinde konuştu.

Sosyal tesislerdeki alkollü içki servisine değinen Şerifoğlu, “Tesislerimizde alkollü içki servisi yapılmaması yönünde çok sayıda talep var. Buranın nezih bir aile ortamı olmasını isteyenlerin taleplerini de değerlendireceğiz. Sendikayla da görüşüyoruz. Onların da görüşlerini alarak kararımızı vereceğiz.

Şerifoğlu, ayrıca önümüzdeki günlerde Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş.’ye personel alımı yapılacağını ve alımların yazılı sınav ve mülakatlarla, yöre insanına öncelik verilerek yapılacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2015, 08:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
DOST
DOST - 7 yıl Önce

helal olsun sana

SIRADAKİ HABER

banner68