Servet Göka Görevi Devraldı

Servet Göka Görevi Devraldı

Servet Göka Görevi Devraldı

22 Åžubat Çarşamba günü yapılan MHP İlçe Kongresi'nde İlçe Başkanı seçilen Servet Göka, dün MHP İlçe Binası'na gelerek, İlçe Başkanı Yılmaz Karamersin'den görevi devraldı.

Yeni yönetimi ile İlçe Binası'na gelerek görevi devralan Servet Göka, yaptığı açıklamada; “22 Åžubat 2012 tarihinde yapmış olduğumuz İlçe Kongremiz bir bayram havasında geçmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi 3 adayla kongreye girmiş, kongredeki ahenk ve kalabalıkla, Milliyetçi Hareket Partisi'nin iktidara hazır olduğu görülmüştür. Ancak görevden alındığım günden bugüne ilçe başkanlığımızı yapan Yılmaz Karamersin, her ne kadarda hakaretlere maruz kalsa da, adil bir şekilde delege seçimlerini yaparak desteğini benden yana vermiştir. İki buçuk ay ilçe başkanlığımızı yapmış olup kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Sayın basın mensupları; İlçe Kongremizin sonucuna itiraz edilerek bugün 28.02.2012 tarihinde İlçe Seçim Kurulumuz kararını vererek mazbatayı şahsıma vermiştir. Bu günden itibaren Yatağan'da önümüzde yapılacak seçimler için çalışmalara başlayacağız. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli'nin bize göstermiş olduğu yolda dimdik duracağız. Aynı zamanda il başkanımızın seçim sürecinde göstermiş olduğu tarafsız ve ilkeli davranışlarından dolayı kedisine teşekkür ediyorum.

Her ne kadar da kendisini kanaat önderi olarak görenlerin, ülkücü terbiyeye yakışır davranış sergilemelerini isterdim. Genel Başkanımızın da dediği gibi önce partim sonra ben ilkesine dayanarak bencillik duygularımdan arınmış menfaat ve çıkarları kendi siyasi geleceklerini düşünmek yerine öncelikle partimizi düşünmelerini dilerdim; yine de hiç kimseye kırgın değilim. Tüm bu olumlu veya olumsuzluklara rağmen ben yine de partimizin bekası için tüm dava arkadaşlarımı kucaklar ve bundan sonraki süreçte bizleri yalnız bırakmamalarını diler ve tüm partililerimizi partimize beklerim. Oy veren ve vermeyen delege arkadaşlarımıza teşekkür eder tüm partili arkadaşlarımızı bundan sonraki çalışmalarımıza katkı sağlamalarını arzu ederim” dedi.

Görevi Servet Göka'ya devreden Yılmaz Karamersin de yaptığı açıklamada; “22 Åžubat'taki 9. Olağan Kongremize katılan delegelerimize ve partililerimize, sivil toplum örgütlerinin ve derneklerimizin değerli başkan ve yöneticilerine katılımlarından dolayı teşekkür eder, saygılar sunarım. Kongremiz öncesi partimizi hiç ziyaret etmeyen üyelerimiz tarafından şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına her ne kadar hakaret boyutlarına varan eleştiriler almış olsak da tüm bunlara göğüs gererek başarılı bir delege seçimi gerçekleştirdiğimizi ve başarılı bir kongre süreci yaşadığımızı düşünüyorum.

Kongreyi kazanmış olan Servet Göka ve tüm yönetim kurulu üyelerine bundan sonraki süreçte başarılar diler ve her zaman bir nefer olarak partimin ve kendilerinin yanında olduğumu belirtmek isterim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90