Servis Sorununu Başkan Işık Çözdü

Turgut Belde Belediyesi’ne ait Yatağan-Turgut servislerinin saatlerinde yapılan değişiklik belde sakinlerini ayaklandırdı.

Servis Sorununu Başkan Işık Çözdü
 Turgut Belde Belediye Başkanlığı’na ait servislerin Yatağan-Turgut ve Turgut-Yatağan son seferlerinin Belediye Başkanlığı’nın aldığı bir kararla değiştirilmesine tepki gösteren vatandaşlar belediyenin önünde toplanarak tepkilerini dile getirdi.

Turgut-Yatağan son seferinin saat 20.00’dan 18.15’e, Yatağan-Turgut son seferinin ise saat 19.30’dan 17.30’a alınması üzerine mağdur olacaklarının belirten belde sakinleri, belediye binası önünde bir araya gelerek, konunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istedi.

Turgut Belde Belediye Meclisi Üyesi CHP’li Recep Sucuoğlu, muhabirimize yapmış olduğu açıklamada, “Turgut Belde Belediye Başkanlığı’nın herkesten habersiz bir şekilde almış olduğu bu saat değişikliği kararı, neredeyse tüm belde sakinlerini mağdur etmiştir. Belediyenin, vatandaşa daha iyi hizmet vermek için servis sayısını arttırarak saatlerini ileriye çekmesi gerekirken servis saatlerini erken saatlere alması, akşam geç saatte işleri biten beldelilerin beldeye gelmesine engel olmaktadır. Aynı şekilde beldemizde başka bir yere gitmek isteyen vatandaşlarımız da bu yüzden mağdur edilmektedir. Bir an önce bu soruna çözüm bulunmasını istiyoruz” dedi.

Konu hakkında Turgut Belde Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; servis araçlarında görevli bir şoförün 10 günlük izne ayrılması nedeniyle bir personel sorunu yaşandığı ve şoförün 10 günlük izninin bitmesiyle birlikte servis saatlerindeki değişikliğin iptal edilerek tekrar eski uygulamaya dönüleceği açıklandı.

Bu sırada belediye binası önünde toplanan vatandaşların yanına gelen Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, vatandaşların mağduriyetlerini kendisine iletmesi üzerine, Yatağan Belediyesi’ne ait servislerden sorumlu personelini arayarak belediyeye ait bir servis aracının 10 gün boyunca Turgut’a sefer düzenlemesi ve bu seferlerin ücretsiz bir şekilde yapılması konusunda talimat verdi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2014, 09:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
a a
a a - 6 yıl Önce

seçim olmasa bunu hayatta yapmazdı hasmet. bende koyden sabah yatağana erken geliyorum dolmus bulamiyorum kendi arabamla gelip gidiyorum bizim koye de gonder bir araç haşmet artik ağziyla balik tutsada baskan olamaz. yatağan uyandı.

chp ce
chp ce - 6 yıl Önce

haşmet ile ak partide yer bulamayan mhpden sapma salih özen resmen dans etmiş. vatandaşla alay etmeyin artık

leyneli
leyneli - 6 yıl Önce

ayıp bee, bu milletin hafızasıyla oynamayın yemezler...

antiakp
antiakp - 6 yıl Önce

Personele kafasina gore izin yazip masum hakkiyla calisan insani küçük oyunlarinin içine dahil etmesi cok yazik. Aday secilemedigi için halki daha ne kadar mağdur edecek bakalim..

gokilkim48
gokilkim48 - 6 yıl Önce

Sayın başkan yatağan muğla arası ucuz ulaşım yaptığınız belediye araçları şimdi nerede türkiyenin en kısa ve en pahalı ulaşımını sağlayan yatağan kooperatifi ve buna bir çare bulamayan sizi kınıyorum, millet hem ayakta hemde en pahalı şekilde muglaya gidiyor sabah ve çoğu insan araçlara dahi binemiyor ve bu yıllardır böyle arasanda servislerden sorumlu personelini bi araçda muglaya bedava göturse yolda da keskek ikram etseler ;)))

reel ak
reel ak - 6 yıl Önce

Salih özen şov diyebiliriz buna aday gösterilmediği için ak partililere kizan ama halkina ceza verdiğini dahi bilmeyen zavallı birisin sen ama seninde bu yaptiklarin yanina kar kalmaz sende yaptiklarinin hesabini soran cikicaktir bunu böyle bil

İleneli
İleneli - 6 yıl Önce

salih özen nami diğer kubilay yazmış haşmet oynamış sunni problem çıkarıp hsşmete çözdürmüş ilenelinin zekasıyla alay etmekten başka bir şey değildir bu ilene bahçeliye dersini nasıl verdiyse salihle haşmetede gerekli dersi sandıkta verecektir.

bodrum mm
bodrum mm - 6 yıl Önce

bende bodrumda yaşayan bir yatağanlı olarak gokilkim size bi cvp vermek istedim siz bodrumda yatağandan madenler kadar yere 3.75 tl para verde türkiyenin en pahalı taşıma yapanı yatağan koop diye konuşabilecekmisin görelim yatağan kop ayakta falan alıyomuş gene burda onuda yapmıyorlar bil istedim..


SIRADAKİ HABER