Servis sürücüleri bilgilendirildi

Yatağan ilçesinde, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle okul servis araçları ve taşımalı servis eğitim araçları sürücüleri için bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Servis sürücüleri bilgilendirildi
 Yatağan Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Yatağan SS 20 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Tugay Yaka, SS 212 Nolu Yatağan Muğla Havalisi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Ramazan Ortan, Yatağan Şoförler, Otomobilciler ve Nakliyeciler Esnaf Odası Başkanı Nizamettin Köklü ile okul servis araçları ve taşımalı servis eğitim araçları sürücüleri katıldı.

Bilgilendirme toplantısında, Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından sunum yapıldı.

Okul servis araçlarının karıştığı trafik kazalarıyla mücadele etmek ve taşımacılık faaliyetlerinin disiplin altında tutulmasını sağlamak amacıyla düzenlenen toplantıda, eğitim öğretim yılı süresince öğrencilerin güvenli bir trafik ortamında ulaşımlarının sağlanmasının hedeflendiği bildirildi.

Toplantıda, jandarma trafik ekipleri, servislerin ve şoförlerin uyması gereken mevzuatları anlatarak, kuralların takipçisi olacaklarını ve öğrenci taşımacılığı alanında başta emniyet kemeri olmak üzere gerekli prosedürlerden taviz vermeyeceklerini söyledi.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER