banner80

Seyyar ekmek satışına müdahale

Yatağan Belediyesi zabıta ekipleri ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, mahalle aralarında ve sağlığı uygunsuz şartlarda seyyar ekmek satanlara yönelik denetimlerini sürdürüyor.

Seyyar ekmek satışına müdahale
 Yatağan Belediyesi zabıta ekipleri ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, kanuni yetki alanında yapılan denetimlerde, ilçe merkezindeki mahalle aralarında seyyar ekmek satışı yapanlar için, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan ekmek ve ekmek çeşitleri tebliğine aykırı harekette bulunmaları nedeniyle tutanak tutuldu.

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Veli Kanburoğlu, Yatağan Belediyesi zabıta ekipleri ile birlikte, ilçe merkezindeki ve şehir dışındaki fırınlarda üretilen ekmeklerin, seyyar satıcılar aracılığıyla mahalle aralarında yasal olmayan koşullarda satışının yapıldığına dair ihbarları değerlendirdiklerini, ihbar üzerine arttırdığımız denetimlerde ambalajsız olarak piyasaya arz edilen ürünleri taşıyan araçların hijyen ile ilgili kriterleri taşımaması nedeniyle tutanak tutulduğunu söyledi.

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Yatağan Belediyesi zabıta ekipleri, seyyar satılan gıdaların, başta ekmek olmak üzere büyük sağlık sorunlarına yol açabileceğini, Yatağan’da halkın güvenle gıda tüketimin sağlamak için denetimlerine devam edeceğini bildirdi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 18:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 7 yıl Önce

köylülere her gün köylerde ekmek dağıtan köylere hizmet götüren seyyar ekmek satıcılarına karışmayın onlar çalışan emekçilere tarlalarına kadar ekmek götürüyor. siz denetiminizi fırınlarda yapın kahvelerde lokantalarda yapın lokantaların helaları yok

tuncay demirel
tuncay demirel - 4 yıl Önce

Köy ekmeği satmak ayipmis .zabıta amiri söyledi.hirsizlikmi yapalım

SIRADAKİ HABER

banner68