Sezona Tatbikatlı Hazırlık

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü yangın sezonu hazırlıklarının tamamlanmasının ardından dün gerçekleştirilen tatbikatla durum değerlen-dirmesi yaptı. Tatbikatta Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü yangın işçilerinin yanı sıra, Kavaklıdere Orman İşletme Müdürlüğü yangın işçileri de yer aldı.

Sezona Tatbikatlı Hazırlık
 Yaz sezonu öncesi hazırlıklarını tamamlayan Yatağan ve Kavaklıdere Orman İşletme Müdürlükleri dün düzenlenen tatbikatla durum değerlendirmesi yaptı. 
Yatağan ve Kavaklıdere Orman İşletme Müdürlükleri’nde görev yapan yangın işçileri için düzenlenen tatbikatta Muğla Orman Bölge Müdürü Yardımcısı Abid Baca’nın yanı sıra, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Yangın Şube Müdürü Fedai Erdemli, Yatağan Orman İşletme Müdürü H. Hakan Zeybek ve Kavaklıdere Orman İşletme Müdürü Önder Servet gibi isimler yer aldı. 
Herhangi bir yangın sırasında karşılaşılabilecek olayların anlatıldığı tatbikatta, koruyucu güvenlik malzemelerinin yeri geldiğinde hayat kurtarabileceğinin altı çizildi ve haberleşmenin önemi vurgulandı. 
Muğla Orman Bölge Müdür Yardımcısı Abid Baca tatbikat öncesi yaptığı konuşmada; “Muğla Orman Bölge Müdürlüğü olarak sezon hazırlıklarımızı tamamladık. İşletme müdürlüklerimiz gereken çalışmaları yaptı ancak yangına müdahale sırasında bireysel beceriler çok önemli. Bizim amacımız hem yangınlara zamanında ve doğru müdahale edebilmek hem de hiçbir şekilde can ve mal kaybı yaşamadan en az zararla atlatmak. Bunun içinde personelimizin gerekli eğitimleri almış olması gerekli” şeklinde konuşurken, Yatağan Orman İşletme Müdürü H. Hakan Zeybek Yatağan’ın orman yangınlarına karşı tam kadro hazır olduğunu belirtti. 
Yapılan bilgilendirmelerin ardından gerçekleştirilen tatbikatta olası bir yangın sırasında uygulanması gereken prosedür gösterildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2013, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER