banner80

Sezonun İlk Yangınında Bilanço: 2 Dönümlük Ormanlık Alan Kül Oldu

Yatağan ilçesinde aynı anda iki ayrı noktada çıkan orman yangınında iki dönüm alan zarar gördü.

Sezonun İlk Yangınında Bilanço: 2 Dönümlük Ormanlık Alan Kül Oldu
 Muhabirimizin elde ettiği bilgiye göre, Gökbel Dağı’nda yer alan Yatağan’a bağlı Hacıveliler Mahallesi Akçaoluk mevkiindeki ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangını fark eden köylülerin durumu Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’ne bildirmesi üzerine ekipler yangına müdahale etti.

Yangına, Milas Orman İşletme Müdürlüğü’ne tahsis edilen bir adet yangın söndürme uçağı ve Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü’ne tahsis edilen bir adet yangın söndürme helikopterinin yanı sıra Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nün iki adet arazöz, ilk müdahale aracı ve 20 yangın söndürme işçisinin müdahale ederken söndürme çalışmalarının sürdüğü sırada 100 metre uzaklıktaki bir başka ormanlık alanda da yangın çıktı. Ekipler, iki yangına da müdahale edilerek büyümeden söndürdü.

Yaklaşık 2 saat çalışmanın ardından alevlerin 2 dönümlük alana zarar verdiği açıklandı.

Yangın sezonu öncesinde tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Yatağan Orman İşletme Müdürü Bekir Doğan Demir, yangına çok kısa bir sürede müdahale edilerek söndürüldüğünü, vatandaşların bu gibi durumlarda hemen ihbarda bulunması gerektiğini söyledi.

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldığı, yangının çıkış nedeninin araştırıldığı belirtildi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 20:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68