“Sigara bırakma kursu açalım”

Halk Eğitimi Merkezi Planlama Toplantısında birbirinden ilginç kurs teklifleri iletilirken bir teklif te İlçe Sağlık Müdürü Dr. Talat Tosunoğlu’ndan geldi. Tosunoğlu, Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde açılacak olan kurslara, “sigara bırakma kursu açalım” teklifi getirdi. İlçe Müftüsü Yılmaz ise Web Tasarım kursu açılmasını talep etti, ayrıca ezan okuma konusunda makam kursu açılmasını teklif etti.

“Sigara bırakma kursu açalım”
 Yatağan Kaymakamlığı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından verilen “örgün ve yaygın eğitimlerin, açılan ve açılması planlanan kursların tartışıldığı, bu konuda görüş alış-verişinde bulunulduğu, “2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Halk Eğitimi Merkezi Planlama Toplantısı” geçtiğimiz hafta Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu'nda yapıldı.

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven başkanlığında yapılan toplantıya; daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, özel ve tüzel kuruluşların temsilcileri katıldı. Toplantı, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı A. Kemal Emir'in sunumunun ardından, saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başladı.

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, yaptığı açılış konuşmasında; “bir ülkenin kalkınması, eğitimle başlar. Eğitime önem vermek, kalkınmaya önem vermek demektir. Ülkemizin kalkınması için de, Halk Eğitim Merkezleri'ne büyük görevler düşmektedir. Biz de, Yatağan'da bu konuda üzerimize düşeni yapmaktayız. Bundan dolayı, bugün burada Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün “2011-2012 Yılı Eğitim-Öğretim Planlama Toplantısı”nı yapıyoruz. Sizlerden öneri ve taleplerinizi, açılmasını istediğiniz kurslar konusunda bilgilerinizi alacağız. Sizlerden gelecek talepleri de dikkate alarak, Yatağan Halk Eğitim Merkezi olarak hangi dalda olursa olsun, müracaat sayısı 15'i bulan bütün kursları açacağız. Özellikle meslek edindirmeye yönelik kurslar, işsizlerimiz için çok yararlı olacaktır” dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çırpan, daha önceki “Planlama ve İş Birliği Toplantıları”nda alınan kararlar gereği açılan kurslar ve açılması düşünülen kurslar hakkında bilgi verdi. Çırpan; “meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlar ile iş birliği yaparak, değişik kurslar açtık. Yine okuma-yazma ve günü birlik mesleki eğitim kursları verdik. Özellikle meslek edindirme ve okuma-yazma kurslarına önem veriyoruz. Önümüzdeki dönem daha aktif çalışarak çok sayıda kurs açmayı hedefliyoruz” dedi.

Toplantıya katılan herkes sırasıyla hem kendini tanıttı hem de açılmasını istediği kursu ve yapılmasını istediği bilgilendirme seminerleri için öneride bulundu. Aile eğitimlerine devam edilmesi, iş kurla işbirliğinin sürdürülmesine özen gösterilmesi, düzenlenen kursların sadece merkezde değil, köy ve mahallelerde de açılması hususlarında görüş birliğine varılırken önerilen bazı kurslar ise şu şekilde sıralandı.

Yatağan Meslek Yüksek Okulu, “iş ve işçi sağlığı konularında ilk yardım kurslarının açılmasına ağırlık verilmesi”

İlçe Sağlık Müdürlüğü, “hijyen sağlığı eğitimi ve sigara bırakma kursu”

Müftülük, “ezan okunurken imamların ezanı makamına uygun şekilde okumalarını sağlamak  ve yaklaşan kurban bayramı nedeniyle kesim kurslarının açılması, aynı zamanda web tasarım kursu açılması” gibi tekliflerde bulunuldu.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2013, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68