SİGARA DENETİMİ YAPILDI

SİGARA DENETİMİ YAPILDI

SİGARA DENETİMİ YAPILDI

İl Sağlık Müdürlüğü, Yatağan Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, dün sigara satışı yapan iş yerlerini tek tek dolaşarak, uyulması gereken kurallar hakkında bilgi vererek, bu kuralları bir tutanakla bildirdiler. Ekipler ayrıca, topluma açık iş yeri işletenleri de uyararak, birer broşür dağıttılar.

Denetimlere Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Sigara Denetçilerinden Mehmet Yılmaz, Kamuran Alp; Yatağan Toplum Sağlığı Merkezi Sigara Denetçileri Erol Ekinci, Hüseyin Uslu, Ahmet Atay ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden Saffet Kurt katıldılar.

Denetçiler, özellikle sigar satışı yapan iş yerlerine, satılan sigaraların dışarıdan görülmemesi, raflarda sigaraların dik olarak konulup, üzerlerindeki uyarıcı resimlerin görülmesi, 18 yaşından küçüklere asla sigara satılmaması, bulundurulması gereken tün belgeler ve uyarıcı yazıların asılı olması... gibi konularda yazılı tebligat sunup, belirtiler taleplerin yerine getirilmesini istediler. Yapılan uyarıları bir dahaki denetimde yerine getirmeyen satıcılara yasal işlem yapılacağı öğrenildi.

Denetçiler ayrıca, topluma açık iş yerleri olan kahvehane çay bahçesi, pastane gibi iş yerleri işletmecilerine de broşürler bırakıp, uyulması gereken kuralları hatırlattılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68