Sinanbey’e Müftülük’ten ses sistemi

Yatağan Müftlüğü, kardeş kurum olması nedeniyle Sinanbey İlkokulu’nun ses sistemi sorununu çözüme kavuşturdu.

Sinanbey’e Müftülük’ten ses sistemi
  

Yatağan Müftlüğü, Muğla Valiliği’nin başlattığı “Kardeş okul, kardeş kurum” projesi kapsamında Sinanbey İlkokulu ile yaptığı protokol kapsamında, ihtiyaçların karşılanması için ortak hareket etme kararı aldı.

Bu kapsamda, Sinanbey İlkokulu’nu ziyaret Yeni Mahalle Camii İmam Hatibi Üzeyir Yıldırım, Okul Müdürü Milazım Almaz ve Müdür Yardımcısı Fatma Bozatlı ile görüştü.

Görüşme sırasında konuşan Yıldırım, “Normal zamanlarda veya birbirimize ihtiyaç duyduğumuzda beraber hareket ederek Diyanet ve Milli Eğitim olarak birbirilerin tamamlayıcı örnek çalışmalarda bulunuyoruz.

Camide kendilerine yakın olan ve kendilerine destek veren herkesi kardeş olarak gördüklerini belirten Yıldırım, şöyle konuştu:

“Sinanbey İlkokulu’na giderek oklumuzla alakalı işlerde birlik ve beraberlik içinde bazı işleri nasıl çözer ve yardımcı olabiliriz düşüncemiz hep olmuştur. Son olarak okulumuzun ihtiyacı olan ses düzenini kazandırdığımızdan dolayı hakikaten mutlu olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu durumda, bundan sonra da Milli Eğitim ve Diyanet ile işbirliği ve samimiyetin devam edeceği muhakkaktır.”

Yatağan Müftülüğü’ne desteklerinden dolayı teşekkür eden Okul Müdürü Almaz, Kütüphaneler Haftası nedeniyle okullarında bir dizi etkinlik düzenlendiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68