Sınırı aşan Yatağan’da 4.800 Kcal/Kg uyarısı!

İlçe Hıfzıssıhha Toplantısı’nda alınan kararı hatırlatan Yatağan Kaymakamlığı, 4 bin 800 kalori değerinin altında kömür yakanları uyardı.

Sınırı aşan Yatağan’da 4.800 Kcal/Kg uyarısı!
 İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun 11 Kasım 2014 tarihinde yaptığı toplantıda, ilçe merkezinde 4 bin 800 kalorinin altındaki kömürlerin satılması ve kullanılması yasaklanmıştı. Ayrıca ilgili kurumlarca, ev ve iş yerleri denetlenerek 4 bin 800 kalorinin altındaki kömürlerin satışını yapan veya kullananlar için yasal işlem başlatılacağı duyurulmuştu.

Belirtilen kalori değerinin altında kömür yakımı ile ilgili denetimler sürerken, Yatağan Kaymakamlığı yeni bir duyuruda bulundu.

Kaymakamlık tarafından yapılan duyuruda, “Hava kirliliğinin önlenmesi amacıyla Isınmadan Kaynaklanan Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliğinde yer alan hava kirliliği sınır değerlerinin aşıldığı birinci grup ilk ve ilçelerde altı ısıl değer (kuru bazda) en az 4.800 Kcal/kg (-200 tolerans) olarak belirlenmiştir. İlçemizde hava kirliliği sınır değerleri aşıldığından 4.800 Kcal/Kg altındaki değerlerde kömür yakılmasının yasak olduğu ilanen duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68