banner80

Sıra Geldi Avrupa Şampiyonluğu’na!

2014 Yılı Yıldızlar Serbest, Bayanlar ve Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Yatağan METEM öğrencisi Yatağansporlu güreşçi Derya Kayar, Zafer Kupası’ndan da altın madalya ile döndü.

Sıra Geldi Avrupa Şampiyonluğu’na!
 Antalya’da düzenlenen Zafer Kupası’nda takım klasmanında kızlarda ve grekoromen stilde şampiyon olan, serbest stilde ise ikincilik elde eden yıldız güreşçiler, kazandıkları başarı ile Türk güreşinin altyapısı için umut verdi.

Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 17. Uluslararası Zafer Kupası’nda mindere çıkan Yatağan METEM öğrencisi Yatağansporlu güreşçi Derya Kayar, rakiplerini birer birer saf dışı bıraktıktan sonra finalde de Kazakistanlı rakibini yenerek, Türkiye Güreş Federasyonu’nca düzenlenen 2014 Yılı Yıldızlar Serbest, Bayanlar ve Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’ndaki altın madalya başarısını Zafer Kupası’nda da sürdürdü. Zafer Kupası’ndan da altın madalya ile dönen Derya, 6-11 Mayıs tarihlerinde Bulgaristan’da düzenlenecek olan Yıldız Bayanlar Güreş Avrupa Şampiyonası öncesinde kamp programı için bugün (Salı) Milli Takım ile birlikte Bulgaristan’a gidecek.

Öğrencilerinin üst üste kazandığı zaferlerle gurur duyduklarını belirten Yatağan METEM Müdürü Aykut Turgut, “Öğrencimizin bu başarısının devamı temennisiyle okul olarak tüm desteğimizi sağlayarak bu yeteneğini tüm hayatına yansıtabilmesi için kendisini destekliyoruz. Elde etmiş olduğu başarılardan dolayı kendisini kutluyor, bundan sonra ki yarışmalarda da başarılar diliyoruz” dedi.

Turnuvalardaki başarısını ailesi, antrenörleri ve öğretmenlerine bağlayan Derya, “Katıldığım turnuvalarda gösterdiğim başarıların en büyük etkeni, iyi bir hazırlık dönemi geçirmem olduğunu düşünüyorum. Ailemin ve öğretmenlerimin verdiği moral desteğini antrenörlerimin verdiği antrenmanlarla taçlandırarak turnuvalara en iyi şekilde hazırlanıyorum. Bulgaristan’da düzenlenecek olan turnuvadan da altın madalya ile dönerek Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” dedi.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2014, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68