Sıra Yatağan’a Geldi

Yatağan CHP’de hareketli günlere sahne olan aday adaylığı sürecinde ismi ön sıralarda yer alan Yeşilbağcılar Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Ertaf Cicili; “Partimin ve partililerimin vereceği göreve hazırım, sorumluluktan kaçmam” ifadelerini kullanarak, Yatağan Belediye Başkanlığı için aday adayı olacağının sinyallerini verdi. Bilindiği üzere Cicili, Yeşilbağcılar Beldesi’nin istimlağının ardından yaptığı çalışmalarla taraflı tarafsız pek çok kişinin taktirini kazanmıştı.

Sıra Yatağan’a Geldi
 Yatağan CHP’de 2014 Yerel Seçimleri öncesi aday adaylığı başvuruları yoğun şekilde devam ederken, geride kalan sürede gerçekleştirilen başvurular akıllara listede ön sıralarda yer alan Yeşilbağcılar’ın CHP’li Belediye Başkanı Ertaf Cicili’yi getirdi.

Gazetemizin sorularını yanıtlayan Ertaf Cicili’nin; “Partimin ve Partililerimin vereceği göreve hazırım, sorumluluktan kaçmam” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Konuşmasında aday adaylığı düşüncesinin sinyallerini veren Başkan Cicili; “19 Mayıs 1919’da Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşlarının başlattığı yolculuğun ardından oluşan ulus devletin vatandaşları biz Türk milletinin azimli ve itinalı çalışmalarıyla, bu gün çağdaş ve müreffeh devletler seviyesine gelme yarışımızın sürdüğü bir dönemde, gelişim ve değişimin ana teması olan özgürlüğe, insan hak ve hürriyetlerine ve demokrasiye her zamankinden biraz daha fazla ihtiyaç duymaktayız ve halkların özgürleşmesi, katılımcı demokrasinin geliştirilmesi için yasa ve düzenlemelerin insan hak ve özgürlüklerine göre dizayn edilerek hizmetlerin halka eşit ve adil bir şekilde dağıtılması gerektiğini düşünmekteyim” dedi.

“En İyi Hizmeti Kimin Vereceği Tespit Ediliyor”

CHP Genel Merkezi’nin Yatağan’a en iyi hizmeti verecek adayı belirlemek için gerekli çalışmaları yürüttüğünü belirten Ertaf Cicili’nin; “Ülkemizde, önümüzdeki yapılacak olan yerel seçimlerde, yeni yapılan yasal değişikliklerden sonra, ilçemiz, seçimlere Büyükşehir Belediyesi olarak girecektir. Bu yasayla yapılan değişiklikle de, ilçemizle birlikte 39 köyümüz ve 5 beldemiz belediye hizmetlerinden eşit bir şekilde faydalanma imkanı bulacaktır.

Partimiz de çalışmalarını, partisini en iyi kimin temsil edeceğini ve en iyi hizmeti kimin vereceği tespiti yönünde yoğunlaştırmış bulunmaktadır. Bizler de partimizin bu çalışmalarına her zamanki gibi aralıksız katılıyor ve tarafsız, sürdürülebilir, kapıya hizmet, çağdaş, sağlıklı ve bayındır hizmetleri halka en iyi bir şekilde verebilecek nitelikte görev alacak arkadaşlarımızın İlçeye hizmet vermek üzere seçilmesi için katkılarımızı sürdürüyoruz.

Bu doğrultuda yapılan çalışmalar esnasında, partililerimin, köylülerimin, merkez ilçedeki ve beldelerdeki tüm vatandaşlarımızın görev vermeleri üzerine sorumluluktan kaçmayacağımı, en iyi hizmetleri vermek için var gücümüzle çalışacağımızı ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullanması da dikkat çekti.

“Görev Alma İsteğim Güvensizlikten Değil”

Yatağan CHP’de beklenenden çok daha fazla aday adaylığı müracaatının gerçekleştirildiğini de sözlerine ekleyen Başkan Cicili; “Görev alma isteğim, diğer arkadaşlarıma olan güvensizliğim veya karşı duruşumdan değil, vatandaşlarımızın şahsıma olan güvenine karşılık vermek, partimizin halkçı, emekçi, devrimci ve çağdaş yönetim anlayışını halkımıza yansıtmak içindir” dedi.

29 Yıllık Belediyecilik Tecrübesi Var

Ayrıca, Ertaf Cicili gazetemize yaptığı açıklamada kariyeri hakkında da bilgi verdi.

29 yıllık belediyecilik tecrübesi olduğunu dile getiren Cicili; “Belediyecilik maceram 1984 yılında, Yeşilbağcılar Beldesi Belediye Başkanlığı’nda başladı ve Belediyenin birçok kademesinde yıllarca, hoşgörülü, insan odaklı hizmet anlayışımla 2006 yılına kadar memur olarak devam etti. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde de, belde halkımın ve partimin şahsıma olan güveni nedeniyle ihtiyaç duyulmam üzerine, Yeşilbağcılar Belediye Başkanlığına seçildim ve bu görevi sürdürmekteyim.

Belediyecilik bir halk yönetimidir; biz Yeşilbağcılar’da bunu yaptık, Yeşilbağcılar halkı ile Yeşilbağcılar beldesini 2009 yılından 2011 yılına kadar, bütün imkansızlıklara rağmen yeni yerleşim yerine taşıdık. Halkçı vizyonumuzla, takım çalışması ve işbirliği yaparak katılımcı demokrasiyi sağladık.

Biz işlerimizde, halkımızla, meclisimizle, encümenimizle ve personelimizle katılımcı demokrasiyi ön planda tuttuk, her konuyu arkadaşlarımızla paylaştık, teknik ve bilimsel verilerden faydalandık ve doğru kararlar vererek halkımızı mutlu etmeyi başardık.

Eğer görev verilirse, sorumluluktan kaçmayacağız, insan hak ve özgürlüklerini temel alarak, Yatağanımızın, tüm köy, kasaba ve mahallelerinin sorunlarını yerinde dinleyerek, mahalle muhtarlarımızla işbirliği içerisinde, gerekli verileri elde edecek, sorunları ve yapılması gerekli yatırım ve hizmetleri bu doğrultuda, meclisimizin değerli fikirlerini ve kararlarını da alarak en iyi, kaliteli, kalıcı, uzun yıllara sirayet eden hizmet ve yatırımları halkımıza sunacağız.

Biz, dinleyen, sorgulayan, 5 yıllık, 10 yıllık planları olan, teknolojik gelişimlerin getirdiği yeniliklerden faydalanarak, kapıya hizmet götürme anlayışını ilke edinen, ileri demokrasiyi hedef edinen; hiyeraşik düzende iyileştirmeler yapacağımız personel ekibimizle, eğitimli, çevik, anında müdahale kabiliyeti kazandırılan, popülizmden uzak, çağdaş bir anlayışla yönetime katılmak istiyoruz. Göbeğini kaşıyan değil, ayakkabılarını çıkarıp halkın kapısından içeriye giren halkla kucaklaşan olacağız. Belediye hizmetlerini sadece biz değil, halkımızla birlikte hep beraber, bireysel kararlar vermeden yönlendireceğiz; toplumsal, herkese eşit ve adil hizmet verecek kararlar alacağız; İlçemizi, halkımız arasında, Din, dil, parti ve cinsiyet ayrımı yapmadan çağdaş yönetim anlayışıyla küresel kentlere örnek alarak, tüm belde, köy ve mahalleleriyle, stratejisi olan, zengin tarihi değerleriyle antik, modern, sanayi ve turizm kenti haline getirmek için göreve hazırız.

Sosyal ve kültürel değerlerimizi baz alarak, verdiğimiz hizmetlerin doğrudan halka gitmesini ilke edinip, partimizin sosyal ve modern belediyecilik anlayışını en iyi şekilde temsil ederek, projelerimizi halkımızın taleplerine, yeniliklere, sağlıklı çevre ve mutlu insanlar profiline göre şekilleneceğiz. Ziya Paşanın bir sözü vardır, "Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz / Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde" bizim de yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Ahmet Kutsi TECER’in dediği gibi “Orda bir köy var, uzakta, o köy bizim köyümüzdür. Gezmesek de, tozmasak da, o köy bizim köyümüzdür” anlayışında olmayacağız, seçimlerde köyümüz var deyip seçimlerden sonra, gezmesek de, tozmasak da o köy bizim köyümüzdür demeyeceğiz, asıl seçimlerden sonra bu köylerimizi her fırsatta gidip görüp, onlarla kucaklaşıp o köy hepimizin köyüdür diyeceğiz.

Popülist program ve proje atmasyonlarının vaatlerini vermeyecek, şovmenlikten, şovenistlikten, güne birlik çözümlerden uzak bir yönetişim anlayışıyla halkımıza hizmet vermeye adayız. Halkımız için, tüm köy ve beldeleriyle beraber, gençlerimiz, kadınlarımız, öğrencilerimiz, emekçilerimizle el ele İlçemizde göreve hazırız.. önümüzdeki günlerde plan ve projelerimizi tüm halkımızla paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun da Taktirini Kazandı

Ayrıca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yatağan ziyareti sırasında, Kılıçdaroğlu’nun övgü dolu sözlerinin hedefinde yer alan Ertaf Cicili, Yeşilbağcılar Beldesi’nin yeni yerleşim alanlarına taşınması sürecinde yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor.  

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2013, 19:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
kader ayık
kader ayık - 6 yıl Önce

sayın ertef başkan,başarılar dilerim ama sana bu halk oy vermez.parana yazık olur yinede sen bilirsingit mesutun yanında meclis üyesi ol.yatağanı yönetin.seni seven bir dost

nedipdurun
nedipdurun - 6 yıl Önce

Halk kime oy verir kime vermez bilemem ama bu yerel seçimler ülkenin geleceği açısından çok büyük önem taşımakta akepe hükümetinin oy ve güç kaybettiği bu dönemde önümüzdeki yerel seçimde yatağan CHP'lileri olarak partimizin adayı kim olursa olsun sonuna kadar desteklemeli kırgınlıkları kızgınlıkları bir yana bırakmalıyız..Çünkü akepe'nin artık tek şansı yerel yönetimlerde daha da güçlenip genel secimlere hazırlanmaktır ve bu yüzden sadece yatağan için değil tüm Ülke genelinde partimizin adayları sonuna kadar desteklenmelidir..

SIRADAKİ HABER