“Siyasi baskı ve çalışanlarla salon doldurulmaz”

Muğla Ticaret ve Sanayi Odasının önceki gün Ortaca’da düzenlediği “Sakaraltı” buluşmasında Oda Başkanı Karakuş’un, “Sakaraltı’ndan ümitlerini kestiler” açıklamasına Gelişim Hareketi Başkan Adayı Safa Altaş’tan çok sert cevap geldi. Altaş, “, CHP’li Belediye Başkanı ve CHP Milletvekiyeri esnaf ziyareti yaptıktan sonra, bir pazarlama şirketinin çalışanlarını toplayıp biz çoğuz diye hava atmanın hiç bir anlamı yok. Her şey Cumartesi günü saat 5’te belli olacak” diye konuştu.

“Siyasi baskı ve çalışanlarla salon doldurulmaz”
Bülent Karakuş ve ekibinin 2009 yılında 19 maddelik bir deklarasyon yayımlayarak Birlik ve dayanışma hareketi 2009 yılında Bülent Karakuş ekibine karşı “bunları biliyor muydunuz” diye bir deklarasyon ile cevap verildiğini hatırlatan Safa Altaş,  “Orada gazetelere de haber konusu olan Bayır’daki sektörel sitedeki kapalı alandan bahsediliyor. 2009 yılında da bunların aynısı duruyor. Bu da gösteriyor ki 2009 yılından bu güne kadar ticaret odası hiç bir şey yapmamış. Fuar alanı yeri vardı 7200 metrekari, fuar alanının atıl vaziyette bulunduğunu görüyoruz. Bu fuar alanını cins değişikliği yapıp sattılar. Ticaret Odası hala neyi savunuyor” dedi.

 

Geçtiğimiz günlerde MUTSO tarafından Ortaca’da düzenlenen Sakaraltı buluşmasında oda başkanı Karakuş’un Sakaraltı’ndan ümitlerini kestiler” açıklamasına değinen Gelişim Hareketi Başkan Adayı Safa Altaş’ “Bir pazarlama şirketinin çalışanlarını toplayıp biz çoğuz diye hava atmanın hiç bir anlamı yok. Her şey Cumartesi günü saat 5’te belli olacak. 2009’da global kriz varmış ve bütün ticaret odaları kendi üyelerine bankalara paralarını yatırıp, 6 katı üyelerine para dağıttırmışlar. Hal böyleyken, 2009 yılından beri yapılan hiçbir icraat olmadığı gibi şimdi de laf kalabalıkları yapıp “biz hiçbir partinin arkasında değiliz ve hiçbir parti bizim arkamızda değil” diyorlar, ancak milletvekillerini, belediye başkanlarını toplayıp yemek düzenliyorlar. Sayın Karakuş bana AKP’li dedi, kendisi AKP’lilerle beraber. AKP’lilerin yanında ise bana CHP’li deyip, oy toplamaya çalışıyorlar. Ticaret Odası seçimlerinde bu kadar belden aşağı vurulmaması gerek. Siyasilerden veya hiçbir guruptan destek almadık. Bizim hiç kimseden destek almadığımızı bütün arkadaşlarımız biliyor. Tüm siyasi parti ve oluşumlara aynı mesafedeyiz, fakat bu arkadaşlarımız çamur at izi kalsın politikası güdüyorlar. Ne benim nede bir arkadaşımın siyasi parti temslicisi ile oy istemek için dolaştığımı göremezler ancak 2009’daki deklarasyonu yayınlayan arkadaşlar mı değişti, yoksa Muğla mı değişti, oysaki değişen hiçbir şey yok. Acaba bir rant mı gördüler ne değişti yani. Ben şahsen bu duruma düşmelerine üzülüyorum. 20 maddelik deklarosyonda olan varlıkların bir kısmı da cins değişiklikleri yapılarak satıldı” dedi.

 

“hüsrana uğrayacaklar”

 

Seçimi gelişim hareketinin kazanacağını ileri sürerek konuşmasını sürdüren Altaş, “bu arkadaşlar seçimi bizim kazandığımızı gördükleri için panik içindeler. Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz bölgesindeki esnafı ziyaret ettiler ve gerekli cevabı aldılar. Esnaf arkadaşlarımızdan çok büyük tepki aldılar, “bu zamana kadar neredeydiniz” denildi kendilerine. Düşünün ki üç ayda 500 Bin TL para harcadılar tanıtım ve harcama adı altında. Dünyanın en akıllı adamını getirdiler, 17-18 Bin TL ödediler, etkinliği düzenledikleri otele 20 Bin TL ödediler. 500 Bin TL’yi seçim yatırımı yapacaklarına odanın kredi borçlarını ödeseydiler. Yaptıkları hiçbir şey yok, şimdi akılları başlarına gelmiş yapacağız diyorlar. Seçim propagandasını ceplerinden harcamaları gerekirken odanın parasını kullanıyorlar, biz iş başına gelince bunların hesabını nasıl verecekler, bunun hesabını soracağız. Ticaret Odası binası yapılırken 5 Bin TL’lik malzemeyi Muğla’dan aldık dediler. Bizde soru önergesi verdik ancak cevap veremediler, seçim sonrası cevap veririz dediler. Neden, çünki Muğla’dan aldıkları hiçbir şey yok. Bunlarla ilgili olarak ta suç duyurusunda bulunduk, Ticaret Odaları ticaret erbabı olanların yeridir, bu konuda hazır yazılı bir belgeleri yok muydu. Çok büyük hüsrana uğrayacaklar, artık arkadaşlarımız değişim rüzgarını yakaladı ve Muğla değişecek, inşallah Cumartesi günü bu düzen değişiyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2013, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER