“SİYASİ ENGELİMİZ YOK”

Kamuda Çalışan Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkan Yardımcısı Turgay Hasar, beraberinde Marmarisli yardımsever Olumlu Yaşar ve Yatağanlı engelli Hüseyin Karaova ile Yatağan Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve özel bir Rehabilitasyon merkezi ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Dernek Yatağanda temsilcilik açmaya hazırlanıyor.

“SİYASİ ENGELİMİZ YOK”
 Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Yatağan Belediyesi’ne de ziyaretlerde bulunan Hasar ve beraberindekiler bir süre Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ferit Topaloğlu ile görüş alışverişinde bulunma fırsatı buldular.

Yatağan Belediyesi’ne gerçekleştirdikleri ziyarette Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık tarafından oldukça sıcak ilgiyle karşılandıklarının altını çizen Hasar, “belediyemiz engellilere için kendi kamu binalarında gerekli düzenlemeleri gerçekleştirmiş. Sayın belediye başkanımız ilçenin cadde ve sokaklarında da gerekli düzenlemelerin yapıldığını ve çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Ayrıca engelli arkadaşlarımıza yaptıkları katkıları göz ardı edemeyiz. Kendilerine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum” diye konuştu. Aynı zamanda dernek olarak Yatağanda bir temsilicilik açmak istediklerini ve bu görevi Yatağanlı engelli Hüseyin Karaova’ya vereceklerini belirten Hasar, “sayın belediye başanımız dernek temsilciliğimiz için yer tahsis edeceği sözünü verdi” diye konuştu.  Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret eden Hasar, müdürlük girişine yapılan engelli merdiveni için emniyet teşkilatına teşekkür etti.

“Siyasi engelimiz yok”

Türkiye’de 9 Milyon engelinin bulunduğunu ve bunların sayısının aileleri ile birlikte 40 Milyona ulaştığının altını çizen Kamuda Çalışan Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkan Yardımcısı Turgay Hasar, “bedenin engelli olması siyasi engel değildir. Siyasi partilerden engelli bireylere yer vermelerini istiyoruz. Ülkede 9 milyon engelli nüfus var ve bunlar aileleri ile birlikte 40 Milyon kişi, 30 Milyon seçmen demek oluyor. Bu gücü şu anda hiçbir siyasi parti görmezden gelemez. Elele tüm engelleri aşacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2013, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER