SMMM Odası’ndan Vergi Dairesi’ne ziyaret

Muğla Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yatağan Temsilciliği, 30’uncu Vergi Haftası nedeniyle Yatağan Vergi Dairesi’ni ziyaret ederek günlerini kutladı.

SMMM Odası’ndan Vergi Dairesi’ne ziyaret

Muğla Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yatağan Temsilcisi Mustafa Öztürk ve beraberindeki oda üyeleri, 30’uncu Vergi Haftası nedeniyle Yatağan Vergi Dairesi’ni ziyaret ederek günlerini kutladı.

Vergi Dairesi Müdürü Metin İnci’yi makamında ziyaret eden heyet, çalışmalarında başarılar diledi.

Yatağan Temsilcisi Mustafa Öztürk, burada yaptığı açıklamada, “Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır. Bir aile, şehir, ülkenin giderlerini halk kendisi karşılar. Vergiler yol, su, elektrik olarak geri döner. Vergi daireleriyle bizler Türkiye’deki karmaşık sistem içerisindeki vergileri tahakkuk ettiriyoruz, takibini ise vergi daireleri yapıyor. Bugün insanlar elektriğini, suyunu kullanabiliyor, yolunu rahat rahat kullanabiliyorsa bunu muhasebeciler ve vergi dairelerine borçlular. Bizim yükümüz o kadar ağır ki, birçok vergi mükellefinin bizim yaptığımız işlemlerden haberi yok. Biz bir işletmenin kazanca dair her şeyini değerlendiriyoruz. Bunları vergi dairelerine beyan olarak veriyoruz. Onlar da bunu kontrol ediyor. Ben bütün meslek mensuplarının ve vergi dairelerinde çalışanların haftasını kutluyorum” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56