Şoförler Odası’nın “efsane başkanı” son yolculuğuna uğurlandı

Yatağan Şoförler Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası 42 yıl başkanlığını yapan Hilmi Yukacı, 88 yaşında hayatını kaybetti.

Şoförler Odası’nın “efsane başkanı” son yolculuğuna uğurlandı
Yatağan Şoförler Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası Başkanlığı’nın 42 yıl başkanlığını yapan Hilmi Yukacı, 88 yaşında evinde hayatını kaybetti.

Yukacı’nın cenazesi, Yatağan Şoförler Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası’nın önünden geçirilerek şehir otogarına getirildi.

Burada düzenlenen törene, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Yatağan Şoförler Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası, Yatağan 20 No'lu Minibüs ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Tugay Yaka, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Yukacı’nın yakınları ve sevenleri katıldı.

Tören sırasında duygusal anlar yaşanırken, Yukacı’nın yakınları gözyaşlarını tutamadılar.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, yaptığı konuşmada, “Hilmi Yukacı’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hilmi amcam uzun yıllar şoför esnafına babalık yapmanın yanı sıra, tecrübesi ve bilgisiyle de eşi bulunmaz bir kişiydi. Onu hiç unutmayacağız. Mekanı cennet olsun diyor, yakınlarına taziyelerimi sunuyorum’ dedi.

Yatağan Şoförler Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası Nizamettin Köklü ve Yatağan 20 No'lu Minibüs ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Tugay Yaka da, yıllarca yanında çalıştıkları her şeyi öğrendikleri başkanlarının yaptığı hizmetleri anlatarak, helallik istediler.

Hilmi Yukacı’nın cenazesi, Yukarı Cami’de kılınan cenaze namazının ardından Yatağan Şehir Mezarlığında toprağa verildi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68