Şoförlerin “Taşımalı Eğitim” İsyanı

Yatağan Şoförler, Otomobilciler ve Nakliyeciler Esnaf Odası Başkanı Nizamettin Köklü, oda üyelerinin taşımalı eğitimden alması gereken paraların ödemesinin gecikmesi nedeniyle isyan etti.

Şoförlerin “Taşımalı Eğitim” İsyanı
 Yatağan Şoförler, Otomobilciler ve Nakliyeciler Esnaf Odası Başkanı Nizamettin Köklü, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı başında yaptığı ihale sonucunda taşımalı eğitim ihalesini alan servis şoförlerinin hak ettikleri parayı alamadıklarını söyledi. 17 Nisan 2014 tarihinde faturalandırılan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen faturaların, oradan Yatağan Malmüdürlüğü’ne gönderilmesi sırasında yaşanan bir sorundan dolayı ödemelerin geciktiğini belirten Köklü, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne durumun ne olduğunu sorduğumuzda, evrakların Malmüdürlüğü’ne gönderildiğini, durumun oradan öğrenmemiz gerektiğini söylediler. Biz de akabinde Malmüdürlüğü’yle görüştük ve onlar da evrakların eksik olduğundan dolayı İlçe Milli Eğitim’den tekrar evrak istediklerini söylediler. Biz de iki arada bir derede kaldık. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bu durum, taşımalı eğitim servis şoförü arkadaşlarımızı mağdur etmektedir. Bir an önce bu sorunun bir çözüme kavuşturulmasını istiyoruz” dedi.

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı öncesinde yapılacak olan taşımalı eğitim ihalesi öncesinde oda ve kooperatif üyeleriyle görüşerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tek taraflı sözleşmesine itiraz edeceklerini söyleyen Köklü, ihale komisyonuna Yatağan Şoförler, Otomobilciler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’ndan bir temsilcinin dahil olması için çalışmalar yapacaklarını açıkladı.

Edinilen bilgilere göre, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden eksik olarak gelen evrakların tamamlanarak İlçe Malmüdürlüğü’ne tekrar gönderildiği, Malmüdürlüğü’nde incelenmekte olan evrakların eksiksiz olması durumunda ödemelerin kısa bir süre içerisinde yapılacağı öğrenildi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2014, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68