Sokağa çıkamayanların “Vefa Sosyal Destek Grubu” yetişecek

Yatağan ilçesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu, sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara hizmet verecek.

Sokağa çıkamayanların “Vefa Sosyal Destek Grubu” yetişecek

Yatağan Kaymakamlığı’nda  Kaymakam Hayrettin Çiçek başkanlığında düzenlenen toplantıyla, Vefa Sosyal Destek Grubu kuruldu. Konuyla ilgili toplantıya, Çiçek’in yanı sıra, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Yavuz Selim İnan, İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çetmi, Sosyal Yardımlaşma ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Aysel Demirtaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu katıldı.

Düzenlenen toplantıda şu kararlar alındı:

“Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığımızca 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları sınırlandırılmıştır. Bu sınırlama sebebiyle oluşacak temel ihtiyaçların giderilmesi için mahalle muhtarlarımızca öncellikle yakını bulunmayan ya da yakını tarafından ihtiyaçları temin edilemeyecek kişilerin en geç 22.03.2020 tarihi saat 10:00’a kadar tespiti yapılarak Yatağan Belediye Başkanlığı’na bildirilecektir. Gerekli olan temel ihtiyaçların bedeli vatandaştan alınacak olup, vatandaşlarımız ihtiyaçlarını 0 252 572 2002 veya 112 Numaralı telefondan bildirebileceklerdir. Telefonu bulunmayan vatandaşlarımızın tespiti muhtarlarımızca yapılacak ve her gün ihtiyaçları kapıdan sorulacaktır. İhtiyaçların ulaştırılması için kamu kurumlarının araçları şoförleriyle birlikte görevlendirilecektir.”

Bu doğrultuda çalışmalarına başlayan kurumlar, vatandaşların ihtiyaçlarını ulaştırmaya başladı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68