Sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanları unutulmadı

Türkiye genelinde olduğu gibi Yatağan’da da uygulanan ve pazartesi günü saat 05.00'te sona eren sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanları unutulmadı.

Sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanları unutulmadı

Yatağan’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sokak hayvanları unutulmayarak mama ve yem ihtiyaçları giderildi.

Kovid-19’a karşı alınan tedbirler kapsamında cuma günü akşam saat 21.00’da başlayan ve pazartesi günü saat 05.00'te sona eren sokağa çıkma kısıtlamasında Yatağan, yine sessizliğe büründü.

Kısıtlama nedeniyle adeta terk edilmiş bir kente dönüşen Yatağan’da, ana yollar, sokaklar, caddeler ve en işlek olan bulvarlar ile parklar gibi kentin bütün noktalarındaki hareketliliğin yerini sakinlik aldı.

Vatandaşların dışarı çıkmamasından dolayı sokak ve caddelerde kuş sesleri arttı. Kentte, vatandaşların genel itibariyle kısıtlamaya uydukları görüldü.

Jandarma ve polisin kısıtlama denetimi gerçekleştirdi

Sokağa çıkma kısıtlaması boyunca jandarma ve polis ekiplerinin dışarıya çıkan vatandaşlara yönelik denetimleri devam etti.

Kentin birçok noktasında önlem alan ekipler, uygulama noktalarında, kısıtlama kapsamı dışında olan vatandaşlardan kurum kimlik kartı veya çalışma belgesi istedi.

Uygulama noktalarında sokağa çıkma kısıtlaması kapsamı dışında ve istisnai durum kapsamında olan vatandaşların geçişine izin verilirken bu özellikleri taşımayan vatandaşlara da cezai işlem uygulandı.

Kısıtlamada sokak hayvanları unutulmadı

Yatağan Belediye Başkanlığı, sokak hayvanlarını kısıtlama günlerinde yalnız bırakmadı.

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sokak hayvanlarının yiyecek ve temiz su ihtiyaçlarını karşılamak için rutin işleyişini hızlandıran belediye ekipleri, park, bahçe ve boş arazilere mama bıraktı.

Özellikle kedi ve köpek popülasyonun fazla olduğu noktalarda sürekli mama denetimi yapan ekipler, mamanın bitmesi halinde mama beslemesi yaparak hayvanların aç kalmasının önüne geçti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68