Sokak özel mülk çıkınca, doğalgaz hattı yeşil alandan geçirildi

Menteşe’de, doğalgaz boru hattı döşeme çalışmaları kapsamında iş makinesiyle yapılan kazı esnasında, hattın çekmesi gereken sokağın bir bölümünün özel mülk olduğu ortaya çıktı. Güzergah değiştirilerek, hat yeşil alanın içinden geçirildi.

Sokak özel mülk çıkınca, doğalgaz hattı yeşil alandan geçirildi

AKMERCAN Doğalgaz Firması tarafından Menteşe ilçesinde yapılan doğalgaz çalışmaları, devam ediyor.

Şeyh Mahallesi Naipler Sokakta, iş makinesiyle yapılan kazı çalışmaları sırasında, hattın geçeceği sokağın ve belediye tarafından yeşil alan olarak ayrılan yerin özel mülkü olduğu ortaya çıktı.

23 pafta, 8 parsel ve 566 adada bulunan 166,36 metrekare arsanın Abide Ülman isimli vatandaşa ait olduğu öğrenildi.

Naipler Sokak ve Pazar Yeri Sokağın kesiştiği noktada çalışmalar, Perşembe günü kurulan halk pazarı ve yerin özel mülkiyet olması nedeniyle 1 gün süreyle durduruldu.

Firma yetkilileri, çalışmaların aksamaması için boru hattını belediyenin yeşil alan olarak ayırdığı bölümden geçirdi.

Akasya, kızılçam ve incir gibi 8 adet yetişkin ağacın bulunduğu alanda İş makinesiyle kazı yapılarak, boru hattı döşendi. Ağaçların zarar görmemesi için tedbir allındı.

Menteşe Belediyesinden alınan bilgiye göre, özel mülk sorununun sadece Naipler Sokakta değil birçok noktada olduğu öğrenildi. Belediye tarafından başlatılan kamulaştırma çalışmalarının devam ettiği ifade edildi.  

Doğalgaz çalışmaları hakkında detaylı bilgi almak, istek, şikayet ve taleplerini iletmek isteyen vatandaşların, AKMERCAN Firmasının 0 (252) 212 20 32 – 33 numaralarını veya ALO 187 ’yi arayarak bilgi edinebilecekleri de belirtildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER