SOLUNUM FONKSİYON TESTLERİ YAPILIYOR

SOLUNUM FONKSİYON TESTLERİ YAPILIYOR

SOLUNUM FONKSİYON TESTLERİ YAPILIYOR

Yatağan Devlet Hastanesi'nde uzun zamandır boş bulunan göğüs hastalıkları uzmanı ataması yapıldı. Hastanede solunum fonksiyon testleri de yapılmasına rağmen, göğüs uzmanı Süleyman Emrah Oray boş oturuyor.

Bilindiği üzere Yatağan halkı uzun zamandır devlet hastanesinde göğüs hastalıkları uzmanı olmadığı için şikâyetini dile getiriyordu. Yatağan Devlet Hastanesi'ne atanan Göğüs hastalıkları uzmanı Süleyman Emrah Oray, geçen ay görevine başladı, ama anlaşılan Yatağan Devlet Hastanesi'ne göğüs doktoru geldiğinden vatandaşın haberi yok. 

Yıllarca hava kirliliği yaşanan Yatağan'da, Devlet Hastanesi'ne Göğüs Uzmanı gelmesi için çok talep oldu. Göğüs Hastalıkları uzmanı geçen ay göreve başlamasına rağmen, servise günde sadece üç - beş hasta geldiği öğrenildi.

Hastane yetkilileri; “Yıllarca hastanemize göğüs uzmanı gelmesi için çok talep geldi. Yatağan'ın 5 beldesi ve 39 köyü var, demek ki vatandaşlarımız hastaneye göğüs uzmanı geldiğinden haberdar değiller. Çünkü çok az hasta müracaat etmekte” dediler.

GİDENLER MEMNUN

Bu konuda görüşünü aldığımız vatandaşlar; “Yatağan Devlet Hastanesi'ne Göğüs Uzmanı gelmesi bizleri çok memnun etti, şu anda Termik Santralin Baca Gazı Arıtma Tesisleri çalışıyor, fakat eski yıllarda çok hava kirliliği yaşadık. Bu nedenle herkesin bir kere dahi olsun, göğüs uzmanına muayene olması gerekiyor, ayrıca Yatağan Devlet Hastanesi'nde solunum fonksiyon testleri de yapılmakta” dediler.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68